Beypazarı
target english

4 Partiden Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısına Ortak Kınama Metni

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
4 Partiden Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısına Ortak Kınama Metni
Abone ol
AK Parti, CHP, MHP VE İYİ Parti, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına karşı ortak kınama metni yayımladı. Ortak kınama metnine HDP katılmadı.

AK Parti, CHP, MHP VE İYİ Parti, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına karşı ortak kınama metni yayımladı. Ortak kınama metnine HDP katılmadı.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin imzasını taşıyan kınama metni şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin bu defa 28 Eylül 2020 tarihinde Yukarı Karabağ cephe hattında ates¸kesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlar kullanmak suretiyle Azerbaycan mevzilerini ve sivil yerleşim yerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz.

Bu son saldırı, Ermenistan’ın, bölgede barış ve istikrarın kalıcı tesisi önündeki en büyük engel olduğunu Tovuz’daki saldırılarından sonra bir kez daha göstermiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkını kullanarak halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan ordusu tarafından kendi öz topraklarında başlatılan karşı harekatı desteliyor, bunun 30 yıla yakın süredir Ermenistan’ın işgali altındaki Azerbaycan topraklarında yeniden Azerbaycan egemenliğinin, barış ve huzurun hakim kılınmasına giden yolu açmasını diliyoruz.

Kardeş Azerbaycan’ın haklı davasında yanında olduğumuzu, Yukarı Karabağ ihtilafının BM Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uygun şekilde Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü içinde barışçıl çözümüne desteğimizi yineliyoruz. Uluslararası camiayı, bugüne kadar Ermenistan’ın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan’ın yanında yer almaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, Gazi Meclisimizdeki siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı diliyoruz."


Bakan Akar: Diyalog Diyenler 30 Sene Neredeydiler?Önceki Haber

Bakan Akar: Diyalog Diyenler 30 Sene Ner...

İzmir'de AVM çalışanları ile semt pazarı esnafı HES kodu sorgulamasıyla işbaşı yapacakSonraki Haber

İzmir'de AVM çalışanları ile semt pazarı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar