Beypazarı
target english

51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Başlıyor
Abone ol
TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final aşaması 06 – 09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenleneceğini açıkladı.

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final aşaması 06 – 09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenleneceğini açıkladı.

TÜBİTAK'tan yapılan açıklamda şu bilgilere yer verildi:

 

Kurumumuz tarafından bu yıl düzenlenen 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına toplam 15.273 proje başvurusu alınmış ve ön değerlendirmeyi geçen 1.200 proje 09-12 Mart 2020 tarihleri arasında 12 bölge merkezinde düzenlenen bölge yarışmasına katılmıştır. Bölge yarışmalarında Birincilik ödülü alan 216 projenin sahibi öğrenciler final yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.

Final yarışması 06 – 09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Yarışma sergisi ve proje değerlendirmeleri 06 Temmuz 2020 tarihinde açılış töreniyle başlayacak, 08 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek ve 09 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak ödül töreniyle yarışma tamamlanacaktır.

Final Yarışmasında her ana alanda Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve Teşvik ödülleri verilecektir. Proje sahibi öğrenciler ve danışman öğretmelerine para ödülünün yanı sıra ulusal dereceye giren öğrenciler, üniversite sınavına girecekleri ilk yıl, bir defaya mahsus olmak üzere derece aldıkları alanla ilgili Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda belirtilen bir bölümü tercih etmeleri durumunda yarışmada aldıkları derece ile orantılı YKS Kılavuzu’nda gösterilen oranlarda ek katsayı uygulamasından yararlandırılacaktır.

Yapılacak final yarışmasında katılımcıların ve ziyaretçilerin sosyal mesafeye dikkat etmeleri, maske ve el dezenfektan kullanımı başta olmak üzere COVID-19 pandemisi sürecinde uygulanan sağlık tedbirlerine azami dikkat etmeleri gerekmektedir.

Proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenlere yarışmayla ilgili detaylı bilgiler e-posta yoluyla iletilecek ve ayrıca bu bilgiler yarışmanın web sayfasından duyurulacaktır.

Lise seviyesindeki öğrencilerimizin heyecanla beklediği yarışmamıza aileleri ile birlikte tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve bu sürece ilgi gösteren tüm halkımızı bekliyoruz.

Kurumumuz tarafından bu yıl düzenlenen 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final aşaması 06 – 09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Yarışma sergisi ve proje değerlendirmeleri 06 Temmuz 2020 tarihinde açılış töreniyle başlayacak, 08 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek ve 09 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak ödül töreniyle yarışma tamamlanacaktır.

Sergi süresince sosyal mesafeye dikkat edilmesi, maske ve el dezenfektan kullanımı ile sergi alanının hijyeninin sağlanması başta olmak üzere COVID-19 pandemisi kapsamında uygulanan sağlık tedbirlerine azami dikkat edilecektir.

Mevcut durumda 18 yaş altı öğrencilerimizi kapsayan sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması uygulaması öğrencilerin ebeveynleri refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kaldırılmıştır. Final sergisi tarihlerinde de bu uygulamanın devam etmesi durumunda öğrencilerimiz bir velisiyle sergiye katılabilecektir. Bu durumdaki öğrenci ve velilerinin birlikte konaklamaları sağlanacaktır. Söz konusu uygulamanın yürürlükten kaldırılması durumunda da proje sahibi öğrenciler ile her proje için bir öğretmenin yanı sıra etkinliğe katılmak isteyen velilerin organizasyon kapsamında ihtiyaç duyacakları hizmetler (konaklama, transfer, yiyecek-içecek vb.) Kurumumuz tarafından karşılanacaktır.

Yarışmanın final aşamasında bulunacak olan katılımcılardan COVID-19 hastalığı açısından risk taşıyıp taşımadıklarının güvenli bir biçimde belirlenebilmesi için sergiye gelmeden önce HES kodu istenecektir.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgiler ve istenecek dokümanlar öğrenci ve danışman öğretmenlere e-posta yoluyla bildirilecek ve yarışmanın web sayfasında duyurusu yapılacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

51. Lise Öğrencileri Araştırma Pojeleri Yarışması Final Sergisine davet edilen projelerin listesine ulaşmak için tıklayınız.

51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisine ilişkin açıklamalara ulaşmak için tıklayınız.

Yarışma Kuralları Kabul Formuna ulaşmak için tıklayınız.

Muvafakatname formuna ulaşmak için tıklayınız.

Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyan formuna ulaşmak için tıklayınız.

2020 yılı ek puan uygulaması ile ilgili duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

Proje yazım şablonuna ulaşmak için tıklayınız.

Çağrı Duyurusu İçin Tıklayınız.

Proje Rehberi İçin Tıklayınız.


Bakan Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg İle Telefonda GörüştüÖnceki Haber

Bakan Akar, NATO Genel Sekreteri Stolten...

Eşmeli Garip Elif'in TürküsüSonraki Haber

Eşmeli Garip Elif'in Türküsü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar