Beypazarı
target english

7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı 17 Eylül'de Düzenlenecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı 17 Eylül'de Düzenlenecek
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı 7.İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nın düzenleneceğini duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı 7.İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nın düzenleneceğini duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada konferans ile ilgili şu bilgilere yer verildi: 

''Ülkemiz, girişimci ve insani dış politikamızın ana unsurlarından biri olan anlaşmazlıkların barışçı yollardan çözümü konusunda “Barış için Arabuluculuk” girişimi çerçevesinde öncü bir rol üstlenmektedir. Hâlihazırda BM, AGİT ve İİT bünyesinde Arabuluculuk Dostlar Grupları’nın eş-başkanlığı da ülkemizce yürütülmektedir. Keza, arabuluculuk konusunda farkındalık yaratma ve kapasite inşası çalışmalarına katkıda bulunma hedeflerimiz doğrultusunda İstanbul Arabuluculuk Konferansları düzenlenmektedir.

Koronavirüs salgınının çatışma dinamikleri üzerindeki etkileri, dünyada bu çatışmaların barışçı çözümü ve arabuluculuk konusundaki farkındalığın artırılmasına olan ihtiyacı artırmıştır. Türkiye’nin de bu konudaki çabalarını salgın koşullarında dahi sürdürmesini gerektirmiştir. Bu çerçevede, 7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı “Yeni Normalde Barış için Arabuluculuk” temasıyla 17 Eylül 2020 tarihinde 13:15-18:45 saatleri arasında ilk kez çevrimiçi olarak düzenlenecektir.

Sayın Bakanımızın ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in açılışını yapacakları konferans, öndegelen arabulucuları, BM, AGİT, Afrika Birliği ve IGAD (Hükümetlerararası Kalkınma Otoritesi) gibi uluslararası örgütlerden üst düzey yetkilileri ve bu alanda tanınmış diğer uzmanları dijital ortamda biraraya getirecektir.

Konferansta salgının çatışma dinamikleri üzerindeki etkilerinin yanısıra çatışma bölgelerindeki son gelişmeler ve dijitalleşmeyle barış inşası arasındaki bağlantı üzerinde yoğunlaşılacaktır. Konferansın bu yıl yenilikçi bir şekilde gerçekleştirilmesi Sayın Bakanımızın geçtiğimiz yıl kamuoyuna açıkladığı “Dijital Diplomasi” girişimimizle de uyumludur.

Konferans Bakanlığımızın resmi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.''


YKS Ek Yerleştirme Tarihleri Belli OlduÖnceki Haber

YKS Ek Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu

Asfaltın Altında Dereler Var! 31. Ankara Film Festivalinde VEKAM Ödülünü AldıSonraki Haber

Asfaltın Altında Dereler Var! 31. Ankara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar