Beypazarı

ATATÜRK, KIRKYAMA SERGİSİYLE ANILDI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ATATÜRK, KIRKYAMA SERGİSİYLE ANILDI
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) Çankaya Bölgesi usta öğretici ve öğrencileri, “kırkyama” (patchwork) branşında “Atatürk” temalı sergi düzenledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) Çankaya Bölgesi usta öğretici ve öğrencileri, “kırkyama” (patchwork) branşında “Atatürk” temalı sergi düzenledi.

10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen el emeği göz nuru 34 eserin bulunduğu sergi Başkentlilerden tam not aldı. 

EL İŞÇİLİĞİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Mustafa Necati Kültür Evinde açılan sergide, BELMEK Çankaya Bölgesi 5 usta öğreticisi ile kırkyama branşında ders alan öğrencilerin hazırladıkları tablolar yer alıyor.

Sergide bulunan Atatürk portreleri ve tablolar, hiç makine kullanılmadan, tamamen el işçiliği ile yapılan eserlerden oluşuyor. 

6 BİN 800 PARÇADAN OLUŞAN TABLO

BELMEK öğrenci ve usta öğreticilerinin hazırladığı eserler arasında serginin en büyük parçası olan ve 6 bin 800 parçadan oluşan Atatürk ve Anıtkabir tablosu ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Her bir parçası 1,5 santimetrelik karelerden oluşan tablo 3 ayda tamamlanırken, İstiklal Savaşında sancak olarak kullanılan Türk Bayrağı da sergilenen eserler arasında dikkat çekiyor.

Sergi açılışına Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu da katılırken, sergiyi gezen vatandaşlardan Semra Yamanlı, “Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerin ellerine sağlık. Atatürk temalı olması ve Atatürk'ü bu şekilde anıyor olmak ayrı bir güzel. Çok beğendim” derken, Ayşegül Şafak da, “Atatürk temalı güzel bir sergi ortaya çıkmış. Çok başarılı buldum” sözleriyle sergiyi beğendiğini ifade etti.

Atatürk Sergisi, 17 Kasım Pazar gününe kadar 09.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.


Zamanında ödenmeyen ev kirasına yasal faizÖnceki Haber

Zamanında ödenmeyen ev kirasına yasal fa...

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU OLİMPİK KURUL GREKOROMEN STİL TOPLANTISI YAPILDISonraki Haber

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU OLİMPİK KURUL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!