Beypazarı
target english

Ahmet Kamil Erozan: Türkiye, Yukarı Karabağ Meselesinin Takipçisi Olmalıdır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ahmet Kamil Erozan: Türkiye, Yukarı Karabağ Meselesinin Takipçisi Olmalıdır
Abone ol
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırısına tepki gösterdi. Erozan, iktidarın, konunun her türlü takipçisi olması gerektiğini vurguladı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırısına tepki gösterdi. Erozan, iktidarın, konunun her türlü takipçisi olması gerektiğini vurguladı.

Erozan, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ivedilikle konuyu gündemine alması ve gerekli kınamaları yapması, ayrıca AGİT’in meseleyi 'donmuş sorunlar' kategorisinden çıkaracak adımları atması beklentimizdir” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Bursa Milletvekili Erozan, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Yukarı Karabağ meselesi hakkında yazılı basın açıklamasın yaptı. Erozan, “Türkiye’nin Minsk Grubu üyeliğinden hareketle İktidara da sadece ateşkes ihlal edildiği zaman değil sürekli olarak bu konunun her türlü uluslararası forumda takipçisi olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz” dedi.

Erozan'ın değerlendirmeleri şu şekilde:

"30 yılı aşan bir geçmişi bulunan Yukarı Karabağ meselesinin Ermenistan’ın saldırgan ve işgalci tavırları sonucu günümüzde ulaştığı durum sadece iki ülke açısından değil bölgemiz açısından da bir riskler yumağına dönüşmüş bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler ve AGİT’in Minsk Grubu çerçevesinde bu alanda alınan kararlar ve yürütülen çabaların henüz bir sonuç vermemiş olmasından duyduğumuz rahatsızlıkla ve Türkiye’nin de Minsk Grubu üyeliğinden hareketle İktidara da sadece ateşkes ihlal edildiği zaman değil sürekli olarak bu konunun her türlü uluslararası forumda takipçisi olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Meselenin çözümünün çatışmalarla değil masada ve Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü temelinde öncelikle işgal edilmiş bölgelerin boşatılması ve bu topraklarda Azerbaycan’ın egemenliğinin yeniden hakim kılınmasından geçtiği şüphesizdir. Bunun gerçekleşmesi boyutuyla Birleşmiş Milleler Güvenlik Konseyi’nin ivedilikle konuyu gündemine alması ve gerekli kınamaları yapması, ayrıca AGİT’in meseleyi “donmuş sorunlar” kategorisinden çıkaracak adımları atması beklentimizdir. Çatışmalarda hayatlarını kaybeden asker ve sivil Azebaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralı Azerbaycanlı kardeşlerimize de acil şifalar dileriz."


Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu 2 Ekim Cuma günü başlayacakÖnceki Haber

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin içinde adil şekilde yer almadığı hiçbir denklemden Akdeniz barışı çıkmazSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin ve Ku...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar