Beypazarı
target english

Ali Babacan'dan yeni parti açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ali Babacan'dan yeni parti açıklaması
Abone ol
Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, tüzük çalışmalarının sonuna geldiklerini, geniş bir tabanın fikirlerinin temsil edildiği partinin en kısa sürede kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, tüzük çalışmalarının sonuna geldiklerini, geniş bir tabanın fikirlerinin temsil edildiği partinin en kısa sürede kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

AK Parti'den istifa ederek yeni siyasi hareket çalışmalarına başlayan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, kişisel internet sitesinden son durumla ilgili bir açıklamada bulundu.

Partinin kurumsal bir yapının üzerine inşa edilmesi amacıyla tüzük çalışmalarının sürdüğünü belirten Babacan, partide yer alacak kişilerle görüşmelerin büyük ölçüde tamamlandığını aktardı.

"EN KISA SÜREDE VATANDAŞLARIMIZIN HUZURUNDA OLACAĞIZ"

Beklenenden daha fazla vakit alan parti kurma çalışmalarının sonuna gelindiğini, geniş bir tabanın fikirleri ile katkı verdiği bir siyasi hareketin oluşturulduğunu ifaden eden Ali Babacan, "Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde, artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz, milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızın geleceği teminat altına alacak, ülkemiz için umut olacak bir hazırlığı ortaya koymaktır. En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkes içi rahat olsun" ifadelerini kullandı.

Ali Babacan Çalışma Ofisi'nden yapılan açıklama şu şekilde:

ÇÖZÜM ÜRETECEK KADROLAR

Geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları Türkiye'nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir. Bu hazırlık sürecinin en önemli amacı, ülkemizin ihtiyaçlarının ve sorunlarının doğru tespit edilmesi, bunlara en kısa sürede çözüm üretecek kadroların ve politikaların oluşturulmasıdır.

DEMOKRASİ TARİHİMİZDE BİR İLK

Çok sayıda vatandaşımız gönüllü olmak istediğini belirtmektedir. Hem web sitesi üzerinden hem de başka kanallardan bize ulaşan isimlerle bir iletişim ve görüşme trafiği devam etmektedir. Bu görüşmeler beklenenden çok fazla vakit almış, büyük ölçüde tamamlanmıştır. Ortak akıl ürünü politikalar demokratik bir yöntemle oluşturulmaktadır. Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bir tabanın fikirleri ile katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır.

HERKESİN İÇİ RAHAT OLSUN

Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde, artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz, milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızın geleceğini teminat altına alacak, ülkemizin için umut olacak bir hazırlığı ortaya koymaktadır. En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun.


Hava DurumuÖnceki Haber

Hava Durumu

Yunanistan'dan Türk bayrağını yırtan hadsiz vekile tepkiSonraki Haber

Yunanistan'dan Türk bayrağını yırtan had...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar