Beypazarı
target english

ALO 181'i Arayan Sayısı Kovid 19 Salgınıyla Arttı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ALO 181'i Arayan Sayısı Kovid 19 Salgınıyla Arttı
Abone ol
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde vatandaşlarla bire bir iletişim kurmak için 7/24 esasıyla kurduğu Alo 181 Çağrı Merkezi'ni kullanan sayısı arttı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde vatandaşlarla bire bir iletişim kurmak için 7/24 esasıyla kurduğu Alo 181 Çağrı Merkezi'ni kullanan sayısı arttı.

Kovid-19'la mücadele kapsamında, resmi işlemlerin uzaktan yapılmasının daha çok önem kazandığı bugünlerde vatandaşlar, bir telefonla iletişim merkezine erişebiliyor, çevresel konularda şikayetlerini iletebiliyor, tapu kadastro işlemleri için bilgi ve randevu alabiliyor.

Çağrı merkezine yılın ilk 4 ayında toplam 190 bin 221 çağrı geldi. Merkez, gelen 155 bin 617 çağrıda, vatandaşların çeşitli konularda bilgi edinmek için sordukları soruları cevapladı. Aramaların 25 bin 973'ünü tapu randevusu, 6 bin 253'ünü şikayet, 2 bin 378'ini ise çevresel konulardaki ihbarlar oluşturdu.

Çağrı Merkezi, 81 bin 217 arama ile en fazla tapu ve kadastro konularındaki soruları yanıtladı.

KİRA YARDIMI SORULDU

Çağrı merkezine Kentsel Dönüşüm hakkında 56 bin 580 çağrı yapıldı. Vatandaşlar en çok riskli yapı ve riskli alan konularında sorular sordu. Evi riskli çıkan hak sahiplerine sağlanan kira yardımı ve faiz desteği konuları, en çok sorulan konular arasında yer aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde 36 aydan 48 aya çıkarılan kira yardım süresi de merak edilen bir diğer konu oldu.

VATANDAŞ HİZMETTEN MEMNUN

Çevre kirliliği şikayetlerinin iletilebildiği Çağrı Merkezi, 31 bin 517 çevre yönetimi çağrısını cevaplarken çevresel etki değerlendirme (ÇED) hakkında gelen arama sayısı 6 bin 381'i buldu. Alo 181'e gelen ihbarların iletildiği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, uygunsuz bulduğu işletmelere 1 milyon 583 bin 801 lira idari para cezası uyguladı.

12 bin 511 vatandaşa telefonla geri dönüş yapıldı, çağrı merkezi hizmetinden memnuniyet oranı yüzde 91 olarak kayda geçti.

WHATSAPP ÇEVRE İHBAR HATTI'NA EN FAZLA BAŞVURU İSTANBUL'DAN GELDİ

Bakanlık, vatandaşların çevre kirliliğine dair şikayetlerini iletmesi için mart ayında WhatsApp şikayet hattı kurdu.

İl müdürlükleri, ihbar hattına gelen şikayetler sayesinde, yerinde tespit ve inceleme yaparak sorunları çözdü.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine gelen şikayetlerin neticesi, vatandaşlara e-posta veya telefonla geri dönüş yapılarak bildiriliyor.

"0532 0101181" numaralı WhatsApp hattına en fazla talep İstanbul'dan geldi, bu ili İzmir, Ankara ve Bursa takip etti.


Rekabet Kurumu: Adwords reklamları sözlü savunma toplantısı, 1 Temmuz 2020Önceki Haber

Rekabet Kurumu: Adwords reklamları sözlü...

Bakan Kurum: İstanbul'da 117 Bin Konutta Dönüşüm YapıldıSonraki Haber

Bakan Kurum: İstanbul'da 117 Bin Konutta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar