Beypazarı

ASELSAN: Emniyet Genel Müdürlüğü Kriptolu Sayısal Telsiz Ağını Yeni Teknolojiler ile Genişletiyoruz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ASELSAN: Emniyet Genel Müdürlüğü Kriptolu Sayısal Telsiz Ağını Yeni Teknolojiler ile Genişletiyoruz
Abone ol
ASELSAN Emniyet Genel Müdürlüğü Kriptolu Sayısal Telsiz Ağının Yeni Teknolojiler ile Genişletildiğini duyurdu.

ASELSAN, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriptolu Sayısal Telsiz Ağının Yeni Teknolojiler ile Genişletildiğini duyurdu.

ASELSAN'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sayısal Haberleşme Şebekesi Projesi Ankara ve İstanbul illerinden sonra Adana ve İzmir illerinde de boy göstermeye başladı.

Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kullanımı için 22.04.2020 tarihinde Sayısal Haberleşme Şebekesi (Adana ve İzmir, DMR + LTE) Projesi (Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemi) Sözleşmesi imzalandı. Proje kapsamında İzmir İl Emniyet Müdürlüğü için DMR Sisteminin, Adana İl Emniyet Müdürlüğü için ise DMR + LTE Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemlerinin kurulumu yapılacak.  

Adana ve İzmir illeri ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü için toplamda 26 ilde Kriptolu Milli DMR Sayısal Telsiz Sistemi kurulumu tamamlanmış olacak. Adana İli’ne DMR + LTE Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemlerinin kurulması ile birlikte, Türkiye’de ilk defa bir Kamu Güvenliği Haberleşme Projesinde Dar Bant + Geniş-Bant Hibrit sistem kurulumu gerçekleştirilmiş olacak. Ayrıca, projede Adana İli için tasarımı ve üretimi tamamen ASELSAN öz kaynakları ile gerçekleştirilecek olan 3810 Hibrit El Terminali teslimatı da yapılacak. Teslimatların 2021-2023 yılları içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Adana İl Sistemi pilot sistem olacak, Dar Bant + Geniş-Bant Hibrit sistemin tüm illere yaygınlaştırılması için yol haritası belirlenecek.

Kurulacak Dar Bant + Geniş Bant Hibrit Sistem ile terör, kriz ve doğal afet durumlarında muhabere kesintisiz yapılabilecek,  olaya müdahale süresi azaltılarak hızlı, güvenilir, esnek, mobil ve ekonomik haberleşme yapılabilecek ve geniş-bant video ile görüntülü olay yeri takip ve müdahale etkinliği artırılacak.


Ticaret Bakanı Pekcan Ekonomi Gündemine İlişkin Soruları YanıtladıÖnceki Haber

Ticaret Bakanı Pekcan Ekonomi Gündemine...

TÜRKSAT 5A 2020, 5B 2021, 6A 2022’de Uzaya GönderilecekSonraki Haber

TÜRKSAT 5A 2020, 5B 2021, 6A 2022’de Uza...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar