Beypazarı
Önemsoft
Önemsoft

Avustralyalı bilim insanları Koronavirüsün ilacını bulduklarını iddia etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Avustralyalı bilim insanları Koronavirüsün ilacını bulduklarını iddia etti
Abone ol
Avustralyalı bilim insanları hali hazırda var olan iki ilacın yeni tip koronavirüsün neden olduğu semptomları tedavi edebileceğini açıkladı. Doktorlar, söz konusu ilaçlarla tedavi edilen koronavirüs taşıyan kişilerin iyileştiğini ve "virüsün ortadan yok olduğunu" açıkladı.

Avustralyalı bilim insanları hali hazırda var olan iki ilacın yeni tip koronavirüsün neden olduğu semptomları tedavi edebileceğini açıkladı. Doktorlar, söz konusu ilaçlarla tedavi edilen koronavirüs taşıyan kişilerin iyileştiğini ve "virüsün ortadan yok olduğunu" açıkladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Türkiye’de dahil olmak üzere şu ana kadar 125’in üzerinde görüldü. Dünya genelinde virüs kaynaklı can kaybı 6500’ü, vaka sayısı 170 bini geçti. Washington, Paris, Roma, Barselona ve diğer birçok küresel finans ve turizm başkentlerinde virüs nedeniyle olağanüstü önlemler alınmaya başladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) daha önce corona virüse etki edebilecek bir ilaç ya da aşının geliştirilmesinin 18 ayı bulabileceğini açıklamasına rağmen Avustralyalı doktorlardan yeni bir iddia geldi.

"HIV İLACI VE KLORİKİN KORONAVİRÜSÜ TEDAVİ ETTİ"

Daily Mail'in haberine göre, Queensland Üniversitesi Klinik Araştırmalar Merkezi’nde salgın hastalıklar konusunda uzmanlaşmış bir ekip, iki ilacın koronavirüs tedavisinde kullanılabileceğini açıkladı. Birincisi AİDS'e neden olan HIV'i bastırmak için kullanılan bir ilaç, diğeri ise sivrisinek kaynaklı hastalıklara karşı artan genetik direnç nedeniyle büyük ölçüde unutulmuş olan klorokin,  yani sıtma ilacı. Araştırmanın başında bulunan Profesör David Paterson, koronavirüs ile enfekte olan bazı hastaların Mart ayının sonuna kadar her iki ilacın klinik çalışmasına da kaydolacağını belirtti, ilaçları ölümcül solunum yolu enfeksiyonu için olası bir tedavi yöntemi olarak değerlendirmenin yanlış olmayacağını söyledi.

"VİRÜS ORTADAN KALKTI"

Paterson, Avustralya’daki ilk koronavirüs taşıyıcılarına bu iki ilacın bileşimini verdiğini ve virüsün ortadan kalktığını öne sürdü.  Profesör, bu ilaçların 'potansiyel olarak etkili bir tedavi' olduğunu ve acilen  büyük ölçekli klinik deneylerin yapılması gerektiğini vurguladı.  

Ancak, HIV ve sıtma ilaçlarının Kovid-19 taşıyan bazı hastalarda tedaviyi sağladığı kanıtlanmış olsa da, Profesör Paterson testlerin kontrollü veya ölçülü bir şekilde yapılmadığını söyledi. 


Paterson, “Avustralya'da sahip olduğumuz ilk Çinli hasta dalgasına HIV ilacı verdiğimizde hepsi tedaviye çok olumlu yanıt verdi” dedi. Avustralya'da şu ana kadar 375 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti.

Avustralya haber sitesi news.com.au'ya şunları söyledi : 'Potansiyel olarak etkili bir tedavi.

'Hastalar, tedavinin bitiminden sonra sistemlerinde hiçbir yaşayabilir koronavirüs bulunmayacaktı.'

Profesör Paterson, tedavinin vakaların dağılmasında etkili olmasına rağmen, yeni bir ilacı test etmek için gerekecek gibi kontrollü bir test yapılmadığını söyledi. 

Profesör Paterson, `` Şu anda yapmak istediğimiz şey, 50 hastaneye bakan Avustralya genelinde büyük bir klinik çalışmadır ve karşılaşacağımız şey, bir ilacı, başka bir ilacı, iki ilacın kombinasyonunu karşılaştırmaktır. .

Avustralya'da yaklaşık 300 doğrulanmış koronavirüs vakası vardı ve üç kişi öldü.

Test edilen anti-HIV ilacı olan Lopinavir / ritonavir, en yaygın olarak Kaletra adı altında satılmaktadır.


Üçüncü sondaj gemisi Kanuni Türkiye'deÖnceki Haber

Üçüncü sondaj gemisi Kanuni Türkiye'de

MSB: 11 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale GetirildiSonraki Haber

MSB: 11 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Get...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar