Beypazarı
target english

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tek şartımız var, topraklarımızdan çıkıp gitmeleri

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tek şartımız var, topraklarımızdan çıkıp gitmeleri
Abone ol
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan ile yaşanan çatışmalarla alakalı: "Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir.'' dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan ile yaşanan çatışmalarla alakalı: "Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir.''dedi.

Ermenistan'ın saldırılarında yaralananları ziyaret yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Biz kendi toprağımızda savaşıyoruz. Ermenistan topraklarımızdan çıkarsa hemen barış sağlanmış olacak. Tek şartımız var, topraklarımızdan çıkıp gitmeleri."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Ermenistan halkı, evlatlarını Azerbaycan toprağına göndermesin. Bizim Ermenistan halkı ile bir sorunumuz yoktur. Bizim davamız hak davasıdır.

Ermenistan işgal siyasetine son vermelidir. Ermenistan topraklarımızdan çıkarsa hemen barış sağlanmış olacak.

Tek şartımız var, topraklarımızdan çıkıp gitmeleri" Karabağ bizim ezeli, tarihi toprağımızdır. Biz kendi topraklarımızda savaşıyoruz.

"Ben ilk gün sivillerin hedef alınmaması için talimat verdim" Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan'ın saldırılarıyla alakalı olarak, "Sivil yerleşimlerimizi vuruyorlar, her gün kayıp sayımız giderek artıyor."

Bu dönemde Azerbaycan'ın yanında olan kimseyi unutmayacaklarını söyleyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye'nin desteğine dikkat çekerek, "Bana Türkiye'deki kardeşlerimizden destek mektupları geliyor. Azerbaycan yalnız değil, Türkiye yanımızdadır."


Bakan Karaismailoğlu Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı TanıttıÖnceki Haber

Bakan Karaismailoğlu Akıllı Ulaşım Siste...

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif TBMM'deSonraki Haber

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu İl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar