Beypazarı
target english

Bakan Akar'dan Hava Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Akar'dan Hava Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı
Abone ol
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Hava Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Hava Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Hava Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle yayınladığı mesaj şu şekilde:

Hava Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

Değerli Mesai ve Silah Arkadaşlarım,

Askerî havacılık alanında bir asrı aşan tecrübesi, nitelikli personeli, modern teknolojisi ve üstün başarılarıyla göğsümüzü kabartan, asil milletimizin semalardaki gururu ve çelikleşmiş ifadesi olan Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 109’uncu yılını coşku ve heyecan içinde kutluyoruz.

Risk, tehdit ve tehlikelerin arttığı, her alanda büyük değişimlerin ve dönüşümlerin yaşandığı günümüzde, özellikle yakın çevremizde yaşanan krizler; etkin, caydırıcı ve saygın bir Silahlı Kuvvetlere sahip olmayı zorunlu kılmaktadır. Bu nitelikleri haiz silahlı kuvvetler için de güçlü kara, deniz, hava ve uzay gücü şarttır.

01 Haziran 1911’de kurulan Türk Hava Kuvvetleri; “İstikbal göklerdedir.” sözünden aldığı ilhamla kendisini sürekli geliştirerek bugünkü üstün hava teknolojisine kavuşmuş ve bu ileri teknolojiyi kullanma kabiliyetine sahip, yüksek eğitimli, nitelikli personeliyle dünyanın önde gelen Hava Kuvvetleri arasındaki saygın yerini almıştır.

Hava Kuvvetlerimiz, yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer unsurları ile uyum içerisinde çalışarak ve sahip olduğu eşsiz yetenekleri kullanarak büyük başarılar elde edilmesine önemli katkıda bulunmuştur, bulunmaktadır.

Türk Hava Kuvvetleri terörle mücadele harekâtındaki görevlerinin yanı sıra uluslararası alanda üstlendiği barışa destek faaliyetleri kapsamındaki görevleri de başarıyla yerine getirmekte ve asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

Türk Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 109’uncu yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımızın, mavi vatanımızın, semalarımızın ve asil milletimizin huzuru ve güvenliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyor, acil şifalar diliyorum.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ başta olmak üzere, Hava Kuvvetlerimizin bugünkü seviyeye ulaşmasında büyük katkıları olan muvazzaf ve emekli tüm personelini ve onlara daima destek olan kıymetli aile fertlerini gönülden kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum. 


MSB: 2 PKK YPG'li Terörist Etkisiz Hale GetirildiÖnceki Haber

MSB: 2 PKK YPG'li Terörist Etkisiz Hale...

2019'da Kültürel İstihdam Yüzde 2.6 AzaldıSonraki Haber

2019'da Kültürel İstihdam Yüzde 2.6 Azal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar