Beypazarı
target english

Bakan Kurum'dan depremzede yaşlı kadın ve engelli kızına yardım eli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'daki depremde evi hasar gören yaşlı kadın ile engelli kızının ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'daki depremde evi hasar gören yaşlı kadın ile engelli kızının ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verdi.

Aksaray Mahallesi'nde evleri hasar gören depremzedelerle görüşmesi sırasında Kürtçe konuşan Fatma Yurda, Bakan Kurum'u evine davet etti.

Bunun üzerine evine gelen ve ihtiyaçlarını soran Kurum'a tercüman aracılığıyla durumunu anlatan Yurda, bakıma muhtaç olduklarını söyledi.

Sağlam bir eve yerleşmek istediğini belirten Yurda, "Durumumuz kötü, yardımınızı bekliyoruz. Başka kalacak yerimiz yok, bir yere gidemiyoruz. Elimde sorun var, kızıma bakamıyorum." dedi.

Bunun üzerine Kurum, "Siz şimdi çadırda kalın sonra sizi konteynere yerleştireceğiz. Burada kalmayın burası yıkılabilir. Kızınız için doktor da gelecek." yanıtını verdi.

Kurum, yetkililerine Yurda'ya yardım yapılması talimatı verirken, anne ile kızının daha sonra afetzede konutlarına yerleştirileceği öğrenildi.


Bakan Selçuk: Kamu İşçilerimize Bugün, Yeraltında Çalışan Maden İşçilerimize 23 Aralık’ta İlave Tediye ÖdeyeceğizÖnceki Haber

Bakan Selçuk: Kamu İşçilerimize Bugün, Y...

Türkiye'den BM'nin KKTC Kararına Tepki: BM’nin kendi kural ve ilkelerine aykırıdırSonraki Haber

Türkiye'den BM'nin KKTC Kararına Tepki:...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar