Beypazarı

Bakan Pakdemirli'den Gelibolu'daki Yangın İle İlgili İlk Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Pakdemirli'den Gelibolu'daki Yangın İle İlgili İlk Açıklama
Abone ol
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Gelibolu Yarımadası'ndaki yangınla ilgili Manisa'da açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Gelibolu Yarımadası'ndaki yangınla ilgili Manisa'da açıklamalarda bulundu.

Helikopter filosunun önemli bir kısmının bölgede olduğunu kaydeden Bakan Pakdemirli, yangına 20 helikopter, 2 amfibik uçak, 7 dozer ve 400 personelle müdahalede bulunulduğunu kaydetti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Manisa'ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Gelibolu Yarımadası'ndaki orman yangınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli, "İlk yangın çıkış saati 14:50 gibi gözüküyor. Saat 15. 00 itibariyle de müdahale edildi. 20 helikopter yangın alanında. Helikopter filomuzun önemli bir kısmı bölgede. Yangına 2 tane amfibik uçak, 107 arazöz, 7 dozer ve 400 personelle müdahale ediyoruz. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Gelibolu'da çıkan yangında şimdiye kadar 300 hektarlık bir alanın yandığını açıkladı. Öte yandan yangın nedeniyle Çanakkale Boğazı gemi trafiğine tamamen kapatıldı.

İncelemelerin ardından açıklama yapan Bakan Pakdemirli, “Şuana kadar 300 hektara yakın bir alanı kaybetmiş görünüyoruz. Bu biraz daha artabilir. Önümüzde 1 saat 15 dakikamız daha var. Arkadaşlarımızla birlikte bunu değerlendiriyoruz. Akşam için de belirli hazırlıklarımız var. İHA’lardan bilgi akışları devam ediyor. Gece şartları mutlaka aleyhimize işleyecek ama çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.


Süleyman Girgin: İki de bir kıdem tazminatını gündeme getirerek işçileri ve ailelerini huzursuz etmeyinÖnceki Haber

Süleyman Girgin: İki de bir kıdem tazmin...

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Vefat Sayısı 5.241, Toplam Vaka 206.844, Toplam İyileşen Hasta 182.995Sonraki Haber

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar