Beypazarı
target english

Bakan Pekcan Dış Ticarette Lojistiği Kolaylaştıracak Yeni Düzenlemeyi Duyurdu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Pekcan Dış Ticarette Lojistiği Kolaylaştıracak Yeni Düzenlemeyi Duyurdu
Abone ol
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Dış ticarette lojistiği kolaylaştıracak ve maliyetleri azaltacak yeni uygulamanın hayata geçirildiğini duyurdu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Dış ticarette lojistiği kolaylaştıracak ve maliyetleri azaltacak yeni düzenlemenin hayata geçirildiğini duyurdu.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde her türlü sağlık tedbirini almak kaydıyla temel ihracat pazarlarımız ile yapılan ticarette alternatif taşıma modlarının yoğun olarak kullanılması ve lojistik maliyetlerimizin yönetilebilir seviyelere çekilmesi temel hedefimizdir.

Bu kapsamda uluslararası taşımacılığa yönelik olarak İçişleri, saglikbakanligi UABakanligi ileTC_Disisleri Bakanlıklarımızla eşgüdüm içerisinde yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyoruz.

İhracat sevkiyatlarının olumsuz yönde etkilenmemesi, tedarik zincirinin zarar görmemesi ve taşımacılık sektörünün etkin bir şekilde çalışabilmesi amacıyla Zonguldak-Chornomorsk, İstanbul(Haydarpaşa)- Chornomorsk,.Karasu- Chornomorsk, Köstence-Karasu, Taşucu- Tripoli, Mersin- Hayfa Limanları arasında yapılan Ro-Ro seferlerinde TIR şoförlerinin gemiye binmesine müsaade edilecek

TIR şoförlerinin gemi mürettebatı dahil tam sosyal izolasyonu zorunlu olacak. Gümrük kapılarında araç ve şoförlere ilişkin alınan tüm sağlık ve güvenlik önlemleri yurda giriş ve çıkış esnasında, gemiye alınan şoförler için de söz konusu olacak.

Dış ticarette lojistiği kolaylaştıracak ve maliyetleri azaltacak yeni uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum.


Şehir Tiyatroları Salondan Yayına BaşlıyorÖnceki Haber

Şehir Tiyatroları Salondan Yayına Başlıy...

Otogarda Yenileme Çalışmaları SürüyorSonraki Haber

Otogarda Yenileme Çalışmaları Sürüyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar