Beypazarı
target english

Bakanlar ve TSK Komuta Kademesi Kayseri Valiliğini Ziyaret Etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakanlar ve TSK Komuta Kademesi Kayseri Valiliğini Ziyaret Etti
Abone ol
Bakanlıkların, bakanların bu konuda ellerinden gelen gayreti gösterdiğini dile getiren Bakan Akar, “Mevcut imkânları en etkin şekilde kullanmak suretiyle Kayseri’nin çok daha ileri düzeylere gelmesi için çalışmalar sürdürüyoruz. Kayseri;  tarihi, kültürü, insanı ile çok mümtaz bir yere sahip. Dolayısıyla, bizim yaptıklarımızın çok ötesinde yapmamız gerekenlerin olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de bulunan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TSK Komuta Kademesi Kayseri Valiliğini ziyaret etti. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar valilik girişinde bir açıklama yaptı.

Konuşmasına hemşehrilerini selamlayarak başlayan Bakan Akar, önemli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kente yapılacak yatırımları ele aldıkları bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Akar, “Zaten güzel, modern, Anadolu’da seçkin bir yeri olan Kayserimizin daha da güzelleşmesi, modernleşmesi için yapılması gereken ne kadar proje varsa bunların hepsinin gerçekleşmesi için büyük bir gayret içinde çalıştığımızın bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

Bakanlıkların, bakanların bu konuda ellerinden gelen gayreti gösterdiğini dile getiren Bakan Akar, “Mevcut imkânları en etkin şekilde kullanmak suretiyle Kayseri’nin çok daha ileri düzeylere gelmesi için çalışmalar sürdürüyoruz. Kayseri;  tarihi, kültürü, insanı ile çok mümtaz bir yere sahip. Dolayısıyla, bizim yaptıklarımızın çok ötesinde yapmamız gerekenlerin olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Temasları kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ile 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında A400M stratejik nakliye uçağının bakım ve retrofit çalışmalarını yerinde incelediklerini anımsatan Bakan Akar, “Buradaki işçilerimiz, mühendislerimiz, askerimiz, sivilimiz omuz omuza çalışarak gerçekten büyük işler yaptılar, yapacaklar” diye konuştu.  Kayseri’nin kültüründe, hafızasında savunma sanayi ile ilgili önemli kazanımların olduğuna dikkat çeken Akar, şunları söyledi:

“Yüzyıl önceye kadar buradaki top ve tayyare fabrikasında uçak yapılmıştı, hatta bunlar ihraç dahi edilmişti. Dolayısıyla,  bu duygu ve düşüncelerle çalışmalarımızı yaptığımızda,  asker, sivil ayrımı yapmaksızın özel sektörde ne kadar imkân varsa bunları da sonuna kadar kullanarak mevcut savunma sanayi kapasitemizi çok daha ileriye götüreceğimize inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve teşvikiyle şu anda yüzde 70’lere varan milli ve yerli savunma sanayi kapasitemizin önümüzdeki dönemde çok daha ileri gideceğini görüyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerimizin tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik gerekli projeler yapılıyor. Özellikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve TÜBİTAK ile bu projeler yürütülmektedir.  Burada hiçbir şekilde bir komplekse kapılmadan, ‘yapamam’ demeden herhangi bir şekilde ithalata el bağlamadan ‘yapabiliriz, yapacağız’ diyerek bugüne kadar çok şey yaptı bu millet, inşallah bundan sonra da yapacağız.”

BÜTÜN KAYSERİ AYAĞA KALKTI...

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülke genelinde savunma sanayi alanında seferberlik başlatıldığını anımsatan Bakan Akar, “Savunma sanayi konusundaki seferberliğin çok etkili, yoğun bir şekilde Kayseri’ye de yansıyacağının şimdiden müjdesini vermek istiyorum. Bugüne kadar yaptığımız bu çalışmalar ve önümüzdeki dönemki çalışmalarla inşallah Kayseri çok daha ileri gidecek ve Kayseri ile birlikte ülkemizin bir bütün olarak genelinde ve savunma sanayi alanında çok faydalı işler yapılacağından hepimizin bilgisi var” diye konuştu.

Kayseri’deki ASPİLSAN’ın, kentin bu alandaki önemli gurur kaynaklarından biri olduğunu ifade eden Bakan Akar, şunları kaydetti:

“1974’teki Kıbrıs Harekâtı sırasında bütün Kayseri ayağa kalktı, ‘Komando Tugayı için neler yapabiliriz’ diye gayret gösterdi, herkes karınca kararınca neyi varsa ortaya koydu ve bu çalışmanın, düşüncenin, yaklaşımın devamında da ASPİLSAN kuruldu. Bu ve bunun gibi yaklaşımlarla inşallah namerde muhtaç olmadan ülkemizin, milletimizin birliği, bütünlüğü ve savunması için ne yapılması lazımsa bunları öncelikle kendi başımıza, millî ve yerli olarak yapmak zorunda olduğumuzun bilincinde bu faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İftiharla söylemek isterim ki hiçbir ayrı gayrı olmaksızın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin getirdiği rahatlık ve esneklik içinde bakanlıklar arası sıkı koordinasyonla sağladığımız sinerji çerçevesinde hiçbir engel tanımadığımızı, bunların hepsini yeneceğimizi ve bunun sonunda da hem Kayserimizin hem de ülkemizin çok daha müreffeh, çok daha modern, sanayide çok daha gelişmiş şekilde her türlü ihtiyacımızı karşılayacağımızı belirtmek istiyorum.”


UKOME 6 Bin Yeni Taksiyi Alt Komisyona Havale EttiÖnceki Haber

UKOME 6 Bin Yeni Taksiyi Alt Komisyona H...

ÖSYM Arapça Rusça Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı DuyurusuSonraki Haber

ÖSYM Arapça Rusça Yabancı Dil Bilgisi Se...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar