Beypazarı
target english

Baykar'dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tablet

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Baykar'dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tablet
Abone ol
Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için Baykar olarak 5 bin adet tablet bilgisayar hediye ettiklerini duyurdu.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için Baykar olarak 5 bin adet tablet bilgisayar hediye ettiklerini duyurdu. Bayraktar bir kampanya başlatarak TEKNOFEST paydaşlarının da kampanyaya destek vermesini umut ettiğini açıkladı.

Selçuk Bayraktar tablet bilgisayar hediye kampanyasını sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile duyurdu. Bayraktar açıklamasında şöyle konuştu: "Eylül TEKNOFEST ayı ve bu hafta TEKNOFEST haftası...

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde ülkemizin her ilinden yüz bin öğrencimiz yarışıyor.

Biliyoruz ki, ülkemizin her köşesinde önümüzdeki yıllarda bu heyecana ortak olacak nice cevherler var. İmkan sunulduğunda, dünyanın en iyisi olacak çocuklarımız, gençlerimiz var. 

İşte o cevherlerin eğitim hayatlarına katkı verebilmek, uzaktan eğitim olanaklarından yararlanmalarına destek olabilmek için...

Teknofest paydaşları olarak, uzaktan eğitim olanağı bulunmayan öğrencilere tablet bilgisayarlar hediye etmeye karar verdik.

Biz, Baykar adına 5.000 tablet bilgisayar hediye edeceğiz. İnanıyorum ki paydaşlarımız da bizi yalnız bırakmayacaktır.

Hep birlikte el ele vereceğiz, daha çok çocuğumuza, gencimize bilgiye erişimin kapılarını açacağız."

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktıklarını açıkladı: "Fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktık. Engeller kaldırıldığında öğrencilerimizin bizi daha güzel bir geleceğe ulaştıracağına inanıyoruz."

TEKNOFEST paydaşlarının katılımıyla başaltılan kampanya kapsamında hediye edilecek tüm tablet bilgisayarlar Milli Eğitim Bakanlığı ile koordinasyon halinde ihtiyacı olan öğrencilere MEB tarafından ulaştırılacak.

Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii'nden 5.000 Tablet

Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii'nden yapılan açıklamada:''Milli teknoloji hamlesi gençlerimizin heyecanı ve gayreti ile büyüyecek. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için 5000 adet tablet de bizden. Güçlü eğitim, güçlü Türkiye için gençlerimizin yanındayız.''denildi.

Roketsan'dan 1.000 Tablet

Roketsan'dan yapılan açıklamada:''Geleceğimizin teminatı gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlamak hepimizin görevi. #TEKNOFEST paydaşlarından biri olarak @T3Vakfi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn.@selcuk’un çağrısına kulak veriyor ve Roketsan adına 1000 öğrencimize tablet bilgisayar hediye ediyoruz.''ifadeleri kullanıldı.


Ağbaba: İşsizlerin yüzde 92’si İşsizlik Fonundan YararlanamıyorÖnceki Haber

Ağbaba: İşsizlerin yüzde 92’si İşsizlik...

İBB Şehir Tiyatroları Sezon Minimal'i TanıttıSonraki Haber

İBB Şehir Tiyatroları Sezon Minimal'i Ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar