Beypazarı
target english

Bingöl'de 5.8 Büyüklüğünde Deprem

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bingöl'de 5.8 Büyüklüğünde Deprem
Abone ol
Kandilli Rasathanesi verilerine göre 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 17:24' te 5 km derinlikte, merkezüssü Kaynarpınar, Karlıova Bingöl olan 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi verilerine göre 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 17:24' te 5 km derinlikte, merkezüssü Kaynarpınar, Karlıova Bingöl olan 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan ilk açıklamada:

''Bugün saat 17.24’te merkez üssü Yedisu ile Karlıova arasında bulunan Kaynarpınar Köyünde  5.7 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Kaynarpınar köyünde karakola ait iki gözetleme kulesi çökmüş ve üç güvenlik korucumuz yaralanmıştır. Tüm köy ve ilçelerimizde hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.''denildi.

Artçı sarsıntılar Devam Etti

Kandilli Rasathanesi verilerine göre 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 17:34' te 5 km derinlikte, merkezüssü Kaynarpınar, Karlıova Bingöl olan 4.6 büyüklüğünde,

Kandilli Rasathanesi verilerine göre 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 18:09' da 5 km derinlikte, merkezüssü Kaynarpınar, Karlıova Bingöl olan 4.7 büyüklüğünde,depremler meydana geldi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan ikinci açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''14 Haziran 2020 tarihinde saat 17:24’te Merkez üstü Bingöl/Karlıova-Yedisu arası  Kaynarpınar Köyü olan 5.7 şiddetinde deprem meydana gelmiştir.

Saat 18:50 itibarı ile;

Bingöl İl Merkezinde herhangi bir yıkım veya yaralanma meydana gelmemiştir.

İlimiz Karlıova İlçesine bağlı Kaynarpınar Köyü Jandarma Karakolunda 2 adet nöbet kulübesinde göçük meydana gelmiştir. Bu kulübelerden her birinde birer Güvenlik Korucusu olmak üzere 2 Güvenlik Korumuz göçük altında kalmış, bunlardan bir Güvenlik Korucumuz arama kurtarma ekiplerince çıkarılmıştır. Diğer Korucumuzun kurtarılması çalışmalarına devam edilmektedir.

Karlıova/Kayarpınar köyünde biri çocuk olmak üzere 3 vatandaşımız göçük altında kalmıştır. Bir çocuk göçük altından kurtarılmış olup diğer vatandaşlarımızın kurtarılması çalışmalarına devam edilmektedir.

Yedisu ilçemiz Dinarbey köyünde 5 evin yıkıldığı belirlenmiştir. Dinarbey- Malkoç yaylasında da 2 vatandaşımız göçük altından kurtarılmıştır. Yedisu/Elmalı köyümüzde de 3 vatandaşımız göçük altından kurtarılmıştır.

Göçük altından kurtarılan vatandaşlarımızın sağlık durumlarında ciddi bir durum olmayıp hastaneye sevk edilmiştir.

Hasarların tespit edildiği köylerimize ilk etapta ivedi olarak Bingöl AFAD’dan arama-kurtarma araçları ve personelleri sevk edilmiştir. Ayrıca, Erzurum, Diyarbakır, Muş, Malatya ve Tunceli illerimizden de arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine sevk edilmek üzere yola çıkmıştır.

Kamuoyuna saygı ile arz olunur.''

10 Haziran'da Bingöl Valiliğince ‘Bingöl Afet Planı (Deprem Çalıştayı)’ Değerlendirme Toplantısı Yapılmıştı

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde 13 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi, #deprem bölgesi Karlıova Kayapınar’da çalışmalarını sürdürüyor.

Bingöl 5.8 deprem ilk görüntüler

 

 

 


Fahrettin Altun: Bir müptezelin terbiyesizliğini bir kesime mal etmeye çalışıyorlarÖnceki Haber

Fahrettin Altun: Bir müptezelin terbiyes...

Prof. Dr. Naci Görür Yeniden Uyardı: Karlıova-Bingöl arası şimdi daha hassas hale geldiSonraki Haber

Prof. Dr. Naci Görür Yeniden Uyardı: Kar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar