Beypazarı
target english

Çipli Kimlikte Yeni Dönem Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çipli Kimlikte Yeni Dönem Başladı
Abone ol
İçişleri Bakanlığı'nın yeni hizmeti olan ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına yüklenmesi bugün resmen başladı.

İçişleri Bakanlığı'nın yeni hizmeti olan ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına yüklenmesi bugün resmen başladı.

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri'nden randevu alan vatandaşlar işlemlerini yaptırarak ehliyet taşımak zorunda olmaktan kurtuluyorlar.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye’de vatandaşların hayatını kolaylaştıracak devrim gibi bir hizmeti bugün resmen başlattı. Ehliyet sahibi vatandaşlar başvuruda bulunarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına ehliyet bilgilerini işletebiliyorlar. Bu sayede vatandaşlar ehliyet taşıma zorunluluklarından da kurtulmuş oluyorlar.

Ehliyet Taşımak Tarih Oluyor

Ehliyet bilgilerini kimlik kartlarına yüklemek isteyenler önce Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri’nden randevu alıyorlar. Kendilerine belirtilen saatte ilgili yerde bulunan vatandaşların işlemleri çok kısa sürede yapılıp kimlik kartlarının ehliyet olarak da kullanmaya başlamaları sağlanıyor.

Randevusuz İşlem Yapılmayacak

Ehliyetlerle kimlik kartlarının birleşmesi için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartı sahibi olunması gerekiyor. Çipli sistemi bulunan yeni kimlik kartlarına ehliyet bilgileri aktarılıyor. Ücretsiz olarak yapılan bu işlem için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesi olan randevu.nvi.gov.tr adresinden veya Alo 199’dan randevu alınması gerekiyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre kesinlikle randevusuz işlem gerçekleştirilmeyecek. Randevu almadan ilgili müdürlüklere giden vatandaşlar işlemlerini yapmadan geri dönmek zorunda kalacaklar.


Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Vefat Sayısı 7.574 Toplam Vaka 304.610 Toplam İyileşen Hasta 268.435Önceki Haber

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Ve...

Gri Kategoride Aranan Terörist Ölü Ele GeçirildiSonraki Haber

Gri Kategoride Aranan Terörist Ölü Ele G...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar