Beypazarı
target english

Çocuklarım aç diyerek Valiliğin önünde kendini yaktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çocuklarım aç diyerek Valiliğin önünde kendini yaktı
Abone ol
Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen A.Y. isimli vatandaş, Hatay Valiliği'nin önünde 'Çocuklarım aç' diyerek kendini yaktı. İntihara kalkışan vatandaşa yangın tüpleriyle müdahale edildi.

Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen A.Y. isimli vatandaş, Hatay Valiliği'nin önünde 'Çocuklarım aç' diyerek kendini yaktı. İntihara kalkışan vatandaşa yangın tüpleriyle müdahale edildi.

Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde bir süredir iş bulamayan A.Y isimli vatandaş "Çocuklarım aç"diyerek kendini ateşe verdi.

İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği öğrenilen A.Y.'ye yangın tüpleriyle polisler tarafından müdahale edildi.

Yangın tüpleriyle söndürülmeye çalışan vatandaş, polislerin uzun uğraşının ardından hayatta kalmayı başardı. Körfez Gazete'nin haberine göre Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine giderek intihar girişiminde bulunan A.Y. ile konuştu.

"ÇOCUKLARIM AÇ, İŞSİZİM"

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüplerinin müdahalesi ile kurtarılan vatandaşa, polisler su vererek yüzünü yıkadı. Kendine zor gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Olay yerine giden sağlık ekipleri, A.Y'nin tedavisini yaparken üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. İntihar girişiminde bulunan babanın Hatay Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.

HATAY VALİLİĞİ'NDEN DE AÇIKLAMA

Hatay Valiliği de sabah saatlerinde valilik binası önünde kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı.

Valilik'ten yapılan açıklamada, valilik binası araç girişi önünde bir vatandaşın, üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunduğu belirtildi.

İkna çabalarına rağmen vatandaşın eylemini gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden sosyal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur."

HASTANEYE SEVK SIRASINDA KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Valilik, daha sonra, şahsın başka bir hastaneye sevk edildiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı'nın valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesi'ne sevkinin sağlandığı aktarılan açıklamada, "Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkisinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz" denildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Jandarma Uzman Onbaşı Cihan Erat’ın cenaze törenine katıldıÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Jandarma Uz...

İstanbul İçin Kar UyarısıSonraki Haber

İstanbul İçin Kar Uyarısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar