Beypazarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hafta sonu sokağa çıkma sınırlamasını iptal etme kararı aldım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hafta sonu sokağa çıkma sınırlamasını iptal etme kararı aldım
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 İlde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 İlde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 İlde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini şu ifadelerle duyurdu:

''Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.''


Hafta Sonu 15 İlde Sokağa Çıkma KısıtlamasıÖnceki Haber

Hafta Sonu 15 İlde Sokağa Çıkma Kısıtlam...

MSB: 4 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale GetirildiSonraki Haber

MSB: 4 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Geti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar