Beypazarı
target english

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Çöp Dağlarıyla Adeta Bir Rezillik

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Çöp Dağlarıyla Adeta Bir Rezillik
Abone ol
AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim döneminde atıp tutanların düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i ne hale getirdiğini görüyorsunuz değil mi? Çöp dağlarıyla İstanbul'u teslim aldık evet şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik" dedi. 

AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim döneminde atıp tutanların düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i ne hale getirdiğini görüyorsunuz değil mi? Çöp dağlarıyla İstanbul'u teslim aldık evet şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik" dedi. 

Erdoğan, Ankara Congresium'da düzenlenen AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin önemine dikkat çekerek yerel yönetimler reformunu gündeme getirmeyi planladıklarını açıkladı. 

Erdoğan, Ahlat'ta inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin 25 Ağustos'ta açılacağını da duyurdu. 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

19 YIL BOYUNCA DEFALARCA SINANDIK: 

19 yıl önce diktiğimiz AK Parti fidanı hamdolsun bugün 83 milyonu kuşatan ulu bir çınara dönüştü. Elde ettiğimiz bütün başarılar milletimizin eseridir. Milletimiz 19 yılda gerçekten büyük bedeller ödedi. Pek çok badire ile yüzleştik ama yılmadık. Biz yola koltuk sevdası ile değil milletimize hizmet sevdasıyla çıktık.19 yıl boyunca defalarca sınandık, tehdit edildik, ihanete uğradık, içerden ve dışardan sayısız saldırıya maruz kaldık ancak milletin emanetini sırtlanlara yedirmedik.

BU YOLCULUKTA KİBRİNE YENİK DÜŞENLER OLDU: 

19 yıllık bu uzun yolculukta sabırla yürüyenler olduğu gibi, nefesi yetmeyenler, nefesi kesilenler, yolunu şaşıranlar da oldu. Bu yolculukta böbürlenenler, kibrine yenik düşenler oldu. Bunların hiçbirisine eyvallah etmedik. Bizimle yolunu ayıranlara aldırmadan kutlu mücadelemize devam ettik. Başkaları ne yaparsa yapsın biz vefayı, sadakati gözetecek, bu ilkeleri kendimize rehber kılmaya devam edeceğiz. Adaletten zerre kadar sapmayacağız. Yönettiğimiz şehrin tüm sakinlerine hizmet götürmeyi kendimize görev edineceğiz. Milletimizin gönlünü kazanmanın peşinde koşacağız. Şehirlerimiz için gayret gösterirken, muhabbeti, nezaketi de eklemeyi unutmayacağız.

CHP'Lİ YÖNETİCİLER ÖÇ ALMA HEVESİYLE HAREKET EDİYOR: 

Seçim döneminde atıp tutanların düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i ne hale getirdiğini görüyorsunuz değil mi? Çöp dağlarıyla İstanbul'u teslim aldık evet şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik. Bilhassa AK Parti'den CHP'ye geçen belediyelerde bazı yöneticilerin adeta bir öç alma, intikam alma hevesiyle hareket ettiğini görüyoruz. İdeolojik belediyecilik hortladı, seçimlerde "Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız" diyenler göreve geldikten sonra binlerce insanı işinden etti. Dış görünüşüne, siyasi tercihlerine göre ayrımcılığa uğramaya başladı. Bazı yöneticilerin öç alma gayretiyle hareket ettiğini görüyoruz. Bay Kemal bu sözleri vermemiş miydi? Bay Kemal o garip insanları işinden, aşından, ekmeğinden etmedi mi? Seçim döneminde söylediklerimizi sandıklar kapandıktan sonra unutanlardan olmadık.

25 AĞUSTOS'TA AHLAT'A GİDECEĞİZ: 

Şehir planları uzun planları uygun şekilde hazırlanacak, alt yapı ve ulaşım planlamaları hazırlanacak, kentsel dönüşüm çalışmaları ihtiyaçlara göre düzenlenecek, akıllı şehirler imkanı ile çevreye saygıyı duyan şehirler oluşacak.  Rize'de Ayder Yaylası'nı dolaştık. Alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Ardından da Uzungöl'ü de ele alacağız.  25 Ağustos geliyor, inşallah Ahlat'a gideceğiz. Koronavirüs nedeniyle geniş çaplı bir yolculuğumuz olmayacak. Ahlat'ta güzel bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve öğrencilerimizle ilgili iki yurt gerçekleştirdik. Derdimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile tarihi ayağa kaldırmak. Sultan Alparslan Ahlat'ta geceleyip oradan Malazgirt'e yola çıkmıştı. Biz de şimdi tarihi analım istiyoruz.

BEDELİNİ ÜLKE ÇAPINDA ÖDERİZ:  

Yerelde yaşanacak en küçük sıkıntının, memnuniyetsizliğin bedelini ülke çapında öderiz. Ufkunuzu şehrin sınırlarına hapsetmemelisiniz. AK Partili bir belediye başkanı olarak sizler 83 milyonun her bir ferdinin mesuliyetini omuzlarınızda hissetmelisiniz. Biz de size destek verecek, her türlü katkıyı sunacağız. Yerel yönetimler reformunu gündeme getirmeyi planlıyoruz. Mahalli idarelerimizin kronik sorunlarını hal yoluna koymayı hedefliyoruz.

GENÇLERİ HEP EL ÜSTÜNDE TUTTUK: 

AK Parti olarak gençleri hep el üstünde tuttuk, hep öncelik verdik. Siyaseti gençleştiren, gençleri Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi yapan AK Parti'dir. Bizim için genç yaş 30'dur. 30'a gelen genç bir üst sınıfa terfi eder. Bizim 1 milyona yakın gencimiz üyemizdir. Kadınlarda da 5 milyon üyemiz var. Kadınlar da ana kademenin en önemli unsurlarıdır. Diğer partilerin böyle üye kaydı söz konusu değil. AK Parti üye kaydında bu noktada. Şimdi hedefimiz, yılda 1 milyon olmak üzere seçime kadar 4 milyon üye kaydını gerçekleştirmek. Seçimlere çok daha güçlü, çok daha farklı şekilde gireceğiz.


Deniz Yavuzyılmaz: Edindiğimiz bilgilere göre Zonğuldak’ın 175 km açığında doğalgaz rezervi bulunduÖnceki Haber

Deniz Yavuzyılmaz: Edindiğimiz bilgilere...

MSB: Bomba Yüklü Maket Uçaklı Saldırı ÖnlendiSonraki Haber

MSB: Bomba Yüklü Maket Uçaklı Saldırı Ön...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar