Beypazarı
target english

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 100 elektrikli lastikli ekskavatörü kullandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 100 elektrikli lastikli ekskavatörü kullandı
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 100 elektrikli lastikli ekskavatör HICON 7W'yu kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 100 elektrikli lastikli ekskavatör HICON 7W'yu kullandı.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde "Tübitak Mükemmelliyet Merkezleri Açılış Töreni"nde #HICON 7W'yu yakından inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan makine hakkında detaylı bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra elektrikli ekskavatörü kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, eski başbakanlardan ve eski meclis başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın eşlik etti.

Elektrikli ekskavatörü kullandıktan sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Satışları hızlandırmamız lazım. Gerek içeride, gerek dışarıda bundan sonra bu işin pazarlamasına varım” dedi.

Sanayi Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada:''TÜBİTAK’ın da destekleriyle, 2 senede 120 kişilik bir ekip gecesini gündüzünü bu işe verdi. Böylece, dünyanın ilk elektrikli ve lastik tekerlekli sıfır emisyonlu 7 tonluk şehir ekskavatörü Türkiye’de üretilmiş oldu.''denildi.

HİDROMEK’in yüzde 100 Elektrikli Ekskavatörü HICON 7 W İkinci Tasarım Ödülünü Kazandı

IF Design Award’da dünyanın dört bir yanından gelen 78 bağımsız jüri üyesi tarafından 56 ülkeden 7 bin 298'in üzerinde başvuru değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ürün, iletişim, ambalaj ve hizmet tasarımı, mimarlık ve iç tasarım gibi geniş bir yelpazede ‘en iyi’ tasarımlar belirlendi.

HİDROMEK’İN TASARIM ÖDÜLÜ SAYISI 19’A YÜKSELDİ

Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından birine sahip olan HİDROMEK, AR-GE alanındaki bilgi birikimiyle tasarım gücünü bir araya getiriyor. HİDROMEK, tasarım sürecinde sanal gerçeklik uygulamalarından da en üst seviyede faydalanıyor. IF Design Award tarafından bu yıl da ödüllendirilen HİDROMEK, yüzde 100 elektrikli ekskavatörü HICON 7W ile IF Product Design Award 2020 (Ürün Tasarım Ödülü) ödülünü kazandı. Toplam ödül sayısını 19’a çıkartan HİDROMEK’in bugüne kadar kazandığı IF Design Award sayısı ise 6’ya ulaştı.  

HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, kazandıkları yeni ödül ile ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden birini daha kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ödülle sahip olduğumuz ödül sayısını 19’a çıkarttık. ‘HİDROMEK Design’ imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalitesini ve yenilikçilik iddiasını bir kez daha tescilledik. AR-GE ve tasarım gücümüzle daha nice ödülleri HİDROMEK’e kazandırmayı hedefliyoruz.”

GELECEĞİN ELEKTRİKLİ İŞ MAKİNESİ: HICON 7W

HİDROMEK’in geleceğin elektrikli iş makinesi kategorisinde uzmanlaşma hedefi ile geliştirdiği yüzde 100 elektrikli ekskavatör HICON 7W;  akıllı, ekonomik ve çevre dostu oluşuyla ön plana çıkıyor. Sıfır emisyonlu olması ve kompakt boyutları ile şehrin birçok noktasında kolaylıkla kullanılabilecek olan HICON 7W, sahip olduğu “Güvenli Çevre Sistemi” ile de güvenli sürüş için arka ekranı ile çevresine bilgi aktarabilecek. HICON 7W, daha önce Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen ve adayların jüri ile belirlendiği German Design yarışmasında “Winner” ödülünü kazanmıştı. 


İstanbul Valiliği'nden Kaza Yapan Yolcu Otobüsü İle İlgili AçıklamaÖnceki Haber

İstanbul Valiliği'nden Kaza Yapan Yolcu...

Bakan Koca: Temaslı Kişilerin Pozitif Vakaya Dönüşme Oranı Mayıs'a Kıyasla 1.3 Kat ArttıSonraki Haber

Bakan Koca: Temaslı Kişilerin Pozitif Va...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar