Beypazarı
target english

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin Orta Doğu planına tepki: Bu bir işgal projesidir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin Orta Doğu planına tepki: Bu bir işgal projesidir
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu Medya Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim tek muhatabımız ve hesap merciimiz milletimizdir. Bu anlayışla kimin ne dediğine değil, sadece milletimizin bize hangi istikameti gösterdiğine bakıyoruz. Üstlendiğimiz sorumluluğun ve verdiğimiz sözün gereği olarak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu Medya Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim tek muhatabımız ve hesap merciimiz milletimizdir. Bu anlayışla kimin ne dediğine değil, sadece milletimizin bize hangi istikameti gösterdiğine bakıyoruz. Üstlendiğimiz sorumluluğun ve verdiğimiz sözün gereği olarak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, JW Marriott Otel'de düzenlenen 5. Anadolu Medya Ödülleri törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında, “Anadolu Medya Ödülleri töreninin 5’incisi vesilesiyle sizlerle birlikte olmanın bahtiyarlığı içindeyim” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizleri bugün burada bir araya getiren Anadolu Yayıncılar Derneği yönetimine teşekkür ediyorum. İdealistçe ve fedakârca yürüttükleri çalışmalarla halkımızı bilgilendirme faaliyeti yürüten tüm medya mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum” diye ekledi.

“KÜRESEL SİSTEMİN BİRİNCİ LİGİNDE MÜCADELE EDİYORUZ”

Türkiye’nin geçen 17 yılda demokraside ve ekonomide kat ettiği büyük mesafenin ardından, dünyada çok farklı bir yere geldiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülke olarak artık küresel sistemin birinci liginde mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim tek muhatabımız ve hesap merciimiz milletimizdir. Bu anlayışla kimin ne dediğine değil, sadece milletimizin bize hangi istikameti gösterdiğine bakıyoruz. Üstlendiğimiz sorumluluğun ve verdiğimiz sözün gereği olarak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

“BUGÜN, DÜNYANIN PEK ÇOK YERİNDE TÜRKİYE ALEYHİNDE KAMUOYU OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Eski Türkiye’nin alışkanlıkları ile bugünkü büyük ve güçlü Türkiye’yi yönetebilmenin mümkün olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu gerçek bizi her alanda yeni anlayışlar, yeni stratejiler, yeni yöntemler geliştirmeye mecbur bırakıyor. Tarihimize, medeniyetimize, kültürümüze, sahip olduğumuz kadim mirasa sahip çıkarken, sınırlarımız içinde yaptıklarımızı ve sınırlarımız dışında yürüttüğümüz çalışmaları da tüm dünyaya en doğru şekilde anlatmakla mükellefiz. Bugün, Batı ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde sürekli ve sistematik bir şekilde Türkiye aleyhinde kamuoyu oluşturma gayretleri olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın tüm güçlerinin cirit attığı yerlerde, Türkiye en temel haklarını savunmak için varlık gösterdiğinde, âdeta kıyamet kopartılıyor. İstiklalimize ve istikbalimize kast eden darbecileri bağırlarına basanlar, verdiğimiz şehitleri ve gazileri yok sayıyor.”

Medya için yasama, yürütme ve yargının ardından dördüncü güç tanımlaması yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü medya, işlevi itibariyle, toplumun hakkını, hukukunu, çıkarını koruma gibi bir kamu görevi yürütür. Sınırlı bir alanda ama çok hayati görevler ifade eden yerel medya ise sistemin âdeta kılcal damarları gibidir. Ulusal medyayı besleyen de yine yerel medya mensuplarıdır” diye ekledi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde:

* Sosyal medya devasa ve tamamen kontrolsüz bir alan olarak hayatımızın adeta ortasına düştü.

* Deprem sonrası bazı kendini bilmezler sosyal medyada alçakça mesajlar yayınladı.

* Bireysel ve kurumsal olarak iyi ve ahlaklı iş yapanları desteklemeliyiz. Karanlık yüzler ifşa edilmeli.

* Ülke olarak artık küresel sistemin birinci liginde mücadele eden güçlü bir Türkiye var.

* Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği dönemde içindeki kini kusanlar var. Bunları sokağa çıkamaz hale getirmeliyiz.

* Birileri hala Suriye'de, Doğu Akdenizde Libya'da ne yaptığımızı anlamıyor.

* Bizi yeni Mondroslara mecbur bırakmak isteyenlerin oyunlarını bozuyoruz. Eski Türkiye'nin alışkanlıkları ile bugünü anlayabilmemiz mümkün değildir. Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturma çabaları olduğunu biliyoruz.

* Terör örgütlerine destek verenler zalim rejimler halkına saldırırken görmezden geliyor. Yüzyılın anlaşması dedikleri bir işgal projesidir.

* Bu ara ekranlarda bir şey izliyoruz. Bakıyorsunuz, Filistin'de kadınlar. Eşinin silahlarla sürüklendiğini görünce ona sarılmak istiyor. Ama İsrail'in o malum tipleri, kadınlara saldırıyor. Hani bunların kadına saygısı? Hani kadın hakları?

* Yüzyılın anlaşması... Ne anlaşması ya? Bu bir işgal projesidir. BM Genel Kurulu'nda haritayı göstermiştim. 1947 yılında Filistin neydi, İsrail neydi? O günkü Filistin'le bugünkü Filistin'e bakıyorsunuz tamamen yer değiştirmiş. Utanmadan sıkılmadan Filistin'e yeni haklar getiriyoruz diyorlar. Kime anlatıyorsunuz ya?

* Kudüs satılık değildir. Kimse 'bir şeyler verelim de siz burayı bize bırakın' edepsizliğine de girmesinler.

* Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Bu konuyu bugün MGK toplantısında ele aldık.

* Türk Milleti olarak Filistin'e bakışımız, cennetmekan Sultan Abdülhamit Han'ın neyse, bizim de bugün bakışımız odur.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Musevileri Hahambaşı Haleva’yı kabul ettiÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Museviler...

Dışişleri Bakanlığı'ndan Doğu Akdeniz açıklamasıSonraki Haber

Dışişleri Bakanlığı'ndan Doğu Akdeniz aç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar