Beypazarı

Destici: Hükümet, devletin ETY’lilere verdiği sözü tutup haklarını teslim etmelidir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Destici: Hükümet, devletin ETY’lilere verdiği sözü tutup haklarını teslim etmelidir
Abone ol
BBP'den coşkulu toplantı Büyük Birlik Partisi Samsun İl Teşkilatının ev sahipliğinde dün Terme'de #TürkiyeKucaklaşıyorBirlikteBuluşuyor temalı toplantının 4.sü yapıldı. İlki İstanbul'da yapılan aynı temalı toplantı Denizli, Şanlıurfa'dan sonra Karadenizin incisi Samsun'da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

BBP'den coşkulu toplantı Büyük Birlik Partisi Samsun İl Teşkilatının ev sahipliğinde dün Terme'de #TürkiyeKucaklaşıyorBirlikteBuluşuyor temalı toplantının 4.sü yapıldı. İlki İstanbul'da yapılan aynı temalı toplantı Denizli, Şanlıurfa'dan sonra Karadenizin incisi Samsun'da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Alperenlerin "Durma ilerle Alperenler seninle" sloganları eşliğinde toplantı salonuna giren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Turkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Büyük Kongre ile ilgili çalışmaların Ekim ayından itibaren başladığını da konuşmasında yer veren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, bununla ile ilgili olarak Teşkilât Başkanlığının Koordinatörlüğünde çalışmaların sürdüğünü söyledi.

BBP'lilerin ve Alperenlerin coşkulu oldukları toplantıya, BBP Genel Merkez yöneticileri,İl ve ilçe ile çok sayıda partili katıldı.
Partililere ve Alperenlere teşekkür eden Genel Başkan Mustafa Destici:

SALONU TIKLIM TIKLIM DOLDURAN PARTİLİLERE TEŞEKKÜR
"Toplantımıza ilgi ve alakanın yoğun bir katılım sağlandığını görüyorum. Öncelikli olarak il ilçe başkanım Sayın Mehmet Emin Çipiloğlu'na çok teşekkür ediyorum. Salonda bulunan her bir partilimiz çok coşkulu. Yani yarın seçim olsa inanıyorum ki, hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinde büyük bir coşkuyla kazanç elde edeceğimizi gösteriyor. Bizim hiçbir rakibimiz yok Allah'a şükür. Şimdi önümüzde kongreler var. Benim tek rakibim nasibim. Eğer nasibimizde varsa İl Başkanı olurum. Mehmet Emin başkanımın nasibinde varsa tekrar ilçe başkanı olur. Hiç hesap yapmaya gerek yok." dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, "Hükümet, devletin #ETY’lilere geçmişte verdiği sözü tutup haklarını teslim etmelidir. Devlet memurlarına verilen #3600EkGösterge sözünün gereği de yapılmalıdır. Biz BBP olarak her iki konuda kanun teklifimizi verdik" diyerek EYT'ye dikkat çekti.

Genel Başkan Mustafa Destici Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT'liler hakkında ve 3600 Ek Gösterge sözünü bekleyen memurlar hakkında şunları söyledi:
"Devletimizin. hükümetin olumlu yönde attığı tüm adımları destekliyoruz ama olumsuz gördüğümüz, eksik gördüğümüz, yanlış gördüğümüz her şeyi bugüne kadar söyledik bundan sonrada yapıcı, yol gösterici ve sorumlu bir muhalefet anlayışıyla söyleyeceğiz. Örneğin Emeklilikte Yaşa Takılanlar gibi, biz bunların haksızlığa uğradığını düşünüyoruz. Devletin bunlara geçmişte verdiği sözü yerine getirmenin bir mesuliyet olduğunu düşünüyoruz. Ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar diye bilinen 99'da işe başlayan bu vatandaşlarımıza bir an önce haklarının iade edilmesini istiyoruz. Ne gibi, 3600 Ek Gösterge sözü verilen memurlarımız için; başta polislerimiz, öğretmenlerimiz, din görevlilerimiz ve hemşirelerimiz olmak üzere biz 3600 Ek Gösterge sözü verilen bütün bu memur kesimine 2020 yılında mutlaka ama mutlaka bu sözün yerine getirilmesini istiyoruz. BBP olarak bunu sadece söylemekle kalmadık hem EYT ile hem 3600 Ek Gösterge ile ilgili meclise kanun tekliflerine de sundu. Yani bu işi sadece sözde değil, özde kanun teklifleriyle de takipçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum.Ülkemizin müreffeh yarınları için insanlarımızın mutlu ve huzurlu gelecekleri için 'doğruya doğru' 'eğriye eğri' demeye devam edeceğiz" diyerek uzun bir şekilde yaptığı konuşmasına son verdi.

ÇARŞAMBA İLÇESİNDE Kİ PROTESTOYA DESTEK VERDİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, daha önce televizyon programında tepki gösterdiği Çarşamba ilçesinde inşaatı mahkeme kararına rağmen devam eden biyokütle enerji santralini protesto etti. Santral önünde konuşan Destici, "Ovamıza kıymayın, bu kirli yatırımı durdurun "çağrısı yaptı.

SANTRAL ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI
Genel Başkan Mustafa Destici daha önce katıldığı televizyon programında Çarşamba Ovası'nın tam ortasına inşa edilen santrale tepki göstererek "Ovamıza kıymayın, kanunla korunan ovaya bunu "yapmayın" çağrısı yapan Destici, genel başkan yardımcıları, Alperen Ocakları Genel Merkez üyeleri ile birlikte santralin inşa edildiği Eğercili Mahallesi'nde açıklama yaptı.

OVAYA KIYMAYIN
Destici, Çarşamba Ovası'nın doğal sit alanı olduğunu ve Tarım Bakanlığı'nın ovanın korunması yönünde kanun çıkarttığını hatırlatarak, "Burada tarım ve hayvancılık yapılıyor. Samsun'un hatta Türkiye'nin tarım deposu. Güzelim ovamızın tam ortasına zehir kusan santral yapılıyor. Bu konuda mahkeme kararı da var. İnşaat devam ediyor. Burada ki hukuksuzluğu kimse görmüyor mu? Biz bu olayın takipçisiyiz. Çarşamba Ovamıza kıymayın çağrımızı yineliyorum "dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Genel Başkan Yardımcıları Ünsal Karabulut, Ali Keser, Ahmet Yelis, Yaşar Sayan ve Sultan Selim Şimşek'in sunumları ile toplantı gün boyu sürdü.


Başkan Seçer: Metro Sadece Bir Ulaşım Projesi Değil, Kenti Dönüştürecek Bir ProjeÖnceki Haber

Başkan Seçer: Metro Sadece Bir Ulaşım Pr...

Kuzey Irak'tan Acı HaberSonraki Haber

Kuzey Irak'tan Acı Haber

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar