Beypazarı

Destici: İnsanımız bu 3 aylık pandemi sürecinde çok gereksiz harcama yaptığını fark etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Destici: İnsanımız bu 3 aylık pandemi sürecinde çok gereksiz harcama yaptığını fark etti
Abone ol
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora ile Piyade Er Mehmet Günay'a, Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Atakan Arslan ile Bursa'da kavgaya müdahale ederken silahla açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Erman Özcan'a Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan ile Uzman Çavuş Burak Aydoğan'a Allah'tan rahmet dileyen, aynı kazada yaralanan askerlere de acil şifa temennisini ileten Destici, bu milletin evlatlarına, güvenlik güçlerine tetik çekenlerin parmaklarının tek tek kırılacağını söyledi.

Dün itibarıyla "yeni normal" diye adlandırılan döneme girildiğini hatırlatan Destici, aşı ve kesin tedavi bulununcaya kadar fiziki mesafe, maske ve hijyenden vazgeçilmemesi çağrısında bulundu.

BBP Genel Başkanı Destici, çoğu ülke ekonomisi küçülürken Türkiye'nin yüzde 5'e yakın büyüme oranını yakalamasının önemli bir başarı olduğuna değinerek, "İnsanımız bu 3 aylık pandemi sürecinde çok gereksiz harcama yaptığını fark etti. İnsanımızı tekrar bu gereksiz harcamalara yönlendirmemeliyiz, tam tersine üretime yönlendirmeliyiz. Üretimi desteklemeli, üreticilere kredileri sıfır faizle vermeliyiz." diye konuştu.

Pandemiye rağmen bir süredir Türkiye'de, sistem, darbe ile seçim ve siyasi partiler kanunlarına ilişkin tartışmalara şahit olunduğuna işaret eden Destici, "Özellikle seçim kanununa ilişkin tartışmaların uzamasının ve herhangi bir uzlaşma veya iyileşmeyle sonuçlanmamasının, tartışmaların taraflarının konuya, kurallar ve prensiplerden çok kendi durumlarını avantaja dönüştürme açısından yaklaşmaları nedeniyle gerçekleştiğini düşünüyorum." dedi.

Erken seçim tartışmalarına da değinen Destici, "Erken seçime bugün için ihtiyaç da yok, bir talep de şahsen görmüyorum. Seçimlerin Anayasa ve yasayla öngörülen zamanda yapılması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Mustafa Destici, darbe tartışmaları olduğuna işaret ederek, "En büyük sorumluluk siyasetçilerimizde. Siyasetçilerimizin her biri, darbe kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın BBP gibi net bir duruş ortaya koymak zorundalar." dedi.

Gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Daha baskıcı bir OHAL peşindeler." sözü hatırlatılarak değerlendirmesinin sorulması üzerine, "Böyle bir şey olacağına ihtimal vermiyorum. Kemal Bey, bunu hangi duyuma ya da bilgiye göre açıkladı. Bunu açıklaması gerekir. Ne devletin ne hükümetin ne de Cumhur İttifakı'nın gündeminde böyle bir şey yok. OHAL diye bir şey yok." karşılığını verdi.

Destici, barolarla ilgili tartışmalar konusundaysa "Tekli baro sistemi devam etmeli ama seçimlerde nispi seçime geçilmelidir. Demokrasi orada da işletilmelidir." değerlendirmesinde bulundu.


Lütfi Kaşıkçı: Narenciye sektörü, aşırı sıcak hava nedeniyle bugünlerde sıkıntılar yaşıyorÖnceki Haber

Lütfi Kaşıkçı: Narenciye sektörü, aşırı...

Mustafa Yeneroğlu: Sayın Bahçeli'nin geçmişteki açıklamalarını da biliyoruz. Yarın tersini açıklasa da kimse şaşırmaSonraki Haber

Mustafa Yeneroğlu: Sayın Bahçeli'nin geç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar