Beypazarı
target english

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan'ın Azerbaycan Saldırılarına Tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan'ın Azerbaycan Saldırılarına Tepki
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Ermenistan’ın Bu Sabah Azerbaycan’a Karşı Başlattığı Saldırı Hakkındaki Soruya Cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Ermenistan’ın Bu Sabah Azerbaycan’a Karşı Başlattığı Saldırı Hakkındaki Soruya Cevap verdi.

Hami Aksoy açıklamasında:''Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin bu ‪sabah ateşkesi ihlal ederek cephe hattında Azerbaycan ordusu ile Terter rayonuna bağlı Kapanlı, Ağdam rayonuna bağlı Çıraklı ve Ortakerbent, Fuzuli rayonuna bağlı Alhamlı ve Şükürbeyli ve Cebrail rayonuna bağlı Çocukmercanlı köylerini ağır silahlarla yoğun şekilde ateşe tuttuğunu öğrendik.

Uluslararası hukukun açık ihlali olan ve sivil kayıplara da yol açan Ermeni saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu saldırılarla Ermenistan bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Azerbaycan, halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafaa hakkını elbette kullanacaktır. Bu süreçte, tek yürek olarak Türkiye’nin Azerbaycan’a desteği tamdır. Azerbaycan nasıl isterse, o şekilde yanında olacağız.

Uluslararası toplumu da haklının yanında durmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Can Azerbaycan’a başsağlığı diliyoruz.''ifadelerini kullandı.


Ermenistan Azerbaycan'a Saldırdı, Çatışmalar BaşladıÖnceki Haber

Ermenistan Azerbaycan'a Saldırdı, Çatışm...

İbrahim Kalın: Türkiye Bu Saldırılar Karşısında Azerbaycan'ın YanındadırSonraki Haber

İbrahim Kalın: Türkiye Bu Saldırılar Kar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar