Beypazarı
target english

Dışişlerinden Arap Ligi Bakanlar Konseyi Toplantısında Türkiye İle İlgili Alınan Kararlar İçin Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişlerinden Arap Ligi Bakanlar Konseyi Toplantısında Türkiye İle İlgili Alınan Kararlar İçin Açıklama
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı bazı Arap Liginin 9 Eylül'de gerçekleştirdiği Bakanlar Konseyi toplantısında Türkiyeye yönelik alınan kararlarla alakalı açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı bazı Arap Liginin 9 Eylül'de gerçekleştirdiği Bakanlar Konseyi toplantısında Türkiyeye yönelik alınan kararlarla alakalı açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bazı Arap Ligi üyelerinin, kendi yıkıcı gündem ve faaliyetlerini örtme amacıyla ülkemize yönelik sürdürdükleri asılsız ithamlarını, Arap Ligi’nin 9 Eylül’de gerçekleştirilen Bakanlar Konseyi toplantısına da taşıdıkları görülmektedir.

Sözkonusu toplantıda ülkemizle ilgili olarak alınan kararları tümüyle reddediyoruz. Bu kararların esasen ciddiye alınacak bir tarafı bulunmamaktadır. Zira ülkemizin Arap ülkelerinin toprak bütünlükleri ve siyasi birlikleri ile bölgenin istikrarına büyük önem verdiği ve bu kararların alınmasının arkasında bulunan yönetimlerin aksine, bunların korunması için çaba gösterdiği herkesçe malumdur.

Suriye'yi parçalamaya çalışan ve Irak'ın egemenliğini tehdit eden teröristleri destekleyen, Yemen'in tarumar olmasına sebep olan, Libya’da darbecilerin yanında yer alan, Sudan'da istikrarın tekrar tesisini kendi çıkarları için riske atan, ezcümle insanlık dramlarına neden olan rejimlere, milis liderlerine, ayrılıkçı gruplara ve terör örgütlerine destek veren malum yönetimlerin tüm karşı çabalarına rağmen Türkiye, bölgede istikrar ve huzurun temini için yapıcı tutumunu kararlılıkla sürdürecektir.

Bu yönetimlerin Filistin davasını yok saydıkları, Filistin'de iki devletli çözüm çabaları ile ortak Arap tutumunu sabote eden girişimler hakkında Arap Ligi'nin karar almasını engelledikleri, Arap halkları tarafından ibretle izlenmektedir.

Arap Ligi’ni, bir kez daha, ülkemize karşı düşmanca tavır takınan bazı üyelerinin güdümünde hareket etmek yerine bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına yönelik olumlu bir rol üstlenmeye davet ediyoruz.''


Dışişlerinden Macron Açıklaması: Herhangi Bir Ülkenin Deniz Yetki Alanını Belirlemek Macron’un Haddine DeğildirÖnceki Haber

Dışişlerinden Macron Açıklaması: Herhang...

DSÖ'nün İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlıklılık Coğrafi Ayrık Ofisi İstanbul’da AçıldıSonraki Haber

DSÖ'nün İnsani ve Sağlık Acil Durumların...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar