Beypazarı
target english

Diyarbakır'da Akıllı Şehir Projesi Hayata Geçirilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakır'da Akıllı Şehir Projesi Hayata Geçirilecek
Abone ol
Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır'ın gelişimine yönelik sürdürdüğü çalışmalarına hafta sonunda da devam etti.

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır'ın gelişimine yönelik sürdürdüğü çalışmalarına hafta sonunda da devam etti.

Pandemi dolayısıyla çalışmaları yavaşlayan Akıllı Şehir Projesini gerçekleştirmeye yönelik çalışmalara önümüzdeki haftadan itibaren hız verilecek.

Büyükşehir Belediyesi yetkileri ile geçen hafta sonu gerçekleştirdiği toplantıların ardından hafta içini Millet Bahçeleri, Sur, yeni sanayi gibi noktalardaki incelemeler ile çeşitli görüşme ve toplantılarla geçiren Vali Karaloğlu, bu hafta sonunda da kent ulaşımına yönelik problemlerin ve çözüm önerilerinin ele alındığı bir toplantı yaptı.

Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Vedat Güngör ile Ulaşım Daire Başkanı ve şube müdürleri katıldı.

Ana Gündem Akıllı Şehir Projesi

Toplantının ana konusunu 10 Mart 2020 tarihinde Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ASELSAN arasında ön protokolü imzalanan Akıllı Şehir Projesi oluşturdu. Öncelikle yetkililerden projeyle ilgili devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, tüm Dünya’da  gösterdiği olumsuz etkiyle kamusal alandaki hizmetlerin aksamasına neden olan pandeminin Akıllı Şehir Projesine yönelik yaratabileceği olumsuz etkiye karşı alınabilecek önlemlerle ilgili yetkililerle istişarelerde bulundu. 

Akıllı ulaşım, trafik yönetimi, alternatif enerji kaynakları, çevre uygulamaları, vatandaşa ulaşım, şehir iletişim altyapısı, akıllı ödeme sistemleri ile akıllı şehir izleme ve yönetim sistemini kapsayan Akıllı Şehir Projesine yönelik çalışmaların hızlandırılması talimatını da veren Vali Karaloğlu, önümüzdeki haftadan itibaren projeyle ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli toplantıların planlanmasını ve projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini istedi.

Ana Ulaşım Planı Masaya Yatırıldı

Akıllı Şehir Projesinin dışında Diyarbakır’ın ana ulaşım planının da ele alındığı toplantıda Vali Karaloğlu ana ulaşım planı çerçevesinde, Diyarbakır’ın hızlı gelişimine paralel bir şekilde artan nüfusuyla ilgili, şehir içi ulaşım ağı ve buna bağlı olarak otobüslerin güzergâhları ile sefer saat ve sayılarının yeterliliği, üstyapının durumu hakkında yetkililerden bilgi alarak, vatandaşlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda ulaşımdaki sorunlar ve sorunların çözümü konusunda yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.


Vali İlhami AKTAŞ, Jandarma Helikopteri İle Havadan Trafik Denetiminde BulunduÖnceki Haber

Vali İlhami AKTAŞ, Jandarma Helikopteri...

MSB: Hudut Kartallarımız Kaçakçılara Geçit VermiyorSonraki Haber

MSB: Hudut Kartallarımız Kaçakçılara Geç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar