Beypazarı
Önemsoft
Önemsoft

DSÖ: Karantina koronavirüse karşı tek başına etkili değil

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DSÖ: Karantina koronavirüse karşı tek başına etkili değil
Abone ol

Dünya Sağlık Örgütü'nden Michael Ryan, etkili halk sağlığı önlemleri alınmadığı takdirde, koronavirüs salgının karantina uygulamasının sona ermesinin ardından tekrar artış göstereceği uyarısında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Michael Ryan, koronavirüs salgınının durdurulması için karantinanın yetersiz olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, dünya genelinde 315 bin 76 vaka sayısına ulaşan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin açıklamalarda bulundu. Ryan, mevcut karantina önlemlerinin salgını tamamen durdurmak için yeterli olmayacağını söyledi.

"Gerçekten odaklanmamız gereken şey virüsü taşıyan hastaları bulmak ve onları karantinaya almak, hastaların bağlantılarını bulmak ve onları da izole etmek" diyen Ryan, "Şu anda karantinalarla ilgili tehlike şu; etkili halk sağlığı önlemlerini uygulamaya koymazsak bu hareket kısıtlamaları ve karantinalar kaldırıldığında hastalık geriye sıçrayacaktır" dedi.

Dünya genelinde şu ana kadar koronavirüs nedeniyle 13 bin 581 kişi hayatını kaybetti, 95 bin 890 kişi ise tedavi edildi.


Mansur Yavaş: 65 yaş üstü vatandaşlarımız için market ve kuryelerle görüşmelere başladıkÖnceki Haber

Mansur Yavaş: 65 yaş üstü vatandaşlarımı...

Zeydan Karalar: Korona'ya Delikanlılık YapmaSonraki Haber

Zeydan Karalar: Korona'ya Delikanlılık Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar