Beypazarı
target english

Düş'ün Psikoloji Depremzedelerin Yanında

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Türkiye’de deprem gerçeğine, deprem psikolojisine ve önlemeye ilişkin uzmanlar tarafından yapılan sunumlarda toplumda depremin psikolojik etkileri hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme yapıldı.

Türkiye’de deprem gerçeğine, deprem psikolojisine ve önlemeye ilişkin uzmanlar tarafından yapılan sunumlarda toplumda depremin psikolojik etkileri hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme yapıldı.

Elazığ deprem bölgesinde çadırda kalan aile ile canlı yayın bağlantısı yapılarak duygularına ortak olundu ve kendilerinin kısa süre içerisinde ziyaret edileceği dile getirildi.

Düşün Psikoloji Yönetim Kurulu Başkanı Başak Aslan Elazığ’da yaşanan depremden Düşün ailesi olarak etkilendiklerini deprem ve benzeri konularda pek çok sosyal sorumluluk projesi yürüttüklerini ve yürütmeye devam edeceklerini dile getirdi.

“Farklı Yönleriyle Deprem Psikolojisi ve Deprem Felaketlerini Önleme” konularının ele alındığı Sempozyumda Gazetenehaber'in Sorularını yanıtlayan deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki Doğu Anadolu Fay Hattı'nın önemini belirtti. Japonya'da depremlerde Türkiye'deki gibi yıkım oluyor mu? sorusuna Japonya'da 1975 yılından sonraki yapılarda yıkım olmuyor yanıtını verdi.

Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin : "Bizler depremden sonra önlem almaya başladık, depremden önce önlem alınması gerekiyor. Deprem değil binalar öldürür." İfadelerini kullandı.

Düş'ün Psikoloji Yönetim Kurulu Başkanı Başak Aslan , Depremin kişileri sadece enkazda değil, deprem anında kalp krizi gibi durumlarla da olumsuz etkilediğini hatırlatarak, Deprem öncesi deprem anı ve sonrasının psikolojik boyutundan bahsetti. Hafta sonu Elazığ deprem bölgesine gideceklerini ve depremzedelerin yanında olduklarını dile getirdi.

Dünya Yaşlılık Derneği ve Dünya Markalar Derneği Başkanı Umut Çınar : "Türkiye Coğrafi konum olarak Fay hatlarının üzerinde bulunuyor. Biz de depremzedelere destek için burada bulunuyoruz, aramızda depremden etkilenen değerli katılımcılarımız da yer almakta. Düş'ün ailesi olarak hafta sonu depremi yeni yaşamış olan Elazığ'a depremzedelerimize desteğe gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Aile Danışmanı ve Çift Terapisti İlknur Yıldız : "Deprem Psikolojisi çok önemli, her an deprem olacak gibi telaş içinde yaşamamalıyız ancak hazırlıklı olacağız"

Genç Girişimci İş Adamı Metin Baytok : Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini Elazığ depreminden sonra hemen harekete geçtiklerini ve Düş'ün Psikolojiyle beraber bu organizasyonu yapmaya karar verdiklerini ifade etti.

Sempozyuma konuşmacı olarak Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki katıldı. Uzman Psikologlar, Sivil Toplum Kuruluşları çok sayıda değerli katılımcıların da bulunduğu Düş'ün Psikoloji tarafından düzenlenen I. Uluslararası Deprem Sempozyumu 05 Şubat 2020 tarihinde düzenlendi.

GazeteNeHaber


Hava DurumuÖnceki Haber

Hava Durumu

Çığ şehitleri için törenSonraki Haber

Çığ şehitleri için tören

Haber Yorumları

  • Burak Mert06-02-2020 11:15

    Deprem Dünya'nın gerçeği. Bu konudaki her adım insanlığa hizmettir. Teşekkür ederiz.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar