Beypazarı
target english

Ebubekir Şahin: Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ebubekir Şahin: Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez
Abone ol
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan programdaki söylemlerinden dolayı basın açıklaması yaptı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan programdaki söylemlerinden dolayı basın açıklaması yaptı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan programdaki söylemleri kamu vicdanını derinden yaralamıştır. O sözler hiçbirimiz açısından kabul edilemez. Kamu vicdanı hepimizin vicdanıdır.

FETÖ ile mücadele hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak önceliğimizdir. FETÖ’ye karşı mücadelemize zarar verecek hiçbir tutuma göz yummamız mümkün değildir. Tabii ki 15 Temmuz’da yaşananları tekrar aklından geçirenler olursa hem devletimiz hem de milletimiz meşru şartlarda cevabını en güçlü şekilde verecektir. Bundan da kimsenin tereddüdü olmamalıdır.

Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez. Hukuk dışı çağrılar ve şiddeti teşvik, taviz vermeyeceğimiz kırmızı çizgilerimizdendir. İlgili uzman raporu Üst Kurul gündemine geldiğinde RTÜK olarak söz konusu söylemlerin bir televizyonda yayınlanmasının karşılığı neyse gereği yapılacaktır.   

Olayın olduğu ilk günden itibaren bakış açımız budur. RTÜK sanki bunları mazur görüyormuş gibi önyargıyla propaganda yapanlara karşı “Kimsenin büyütmesine gerek yok gereği yapılır, alacağımız kararlarla  darbe sevicileri sevindirmeyelim” mealinde konuşsam da halen bu süreci farklı noktalara çekmeye çalışanlar olduğunu üzülerek ve ibretle görüyorum.

Açıkçası art niyetli propagandaları yürütenler konuları konuşmayı değil kurumları ve kişileri hedef almayı amaçlamaktadır. Anayasal bir kurum olan RTÜK, kendisine kanunlarla verilmiş görevler ve yetkiler çerçevesinde karar veren ve karar süreçleri sağlıklı işleyen bağımsız bir idari otoritedir. Hangi görüşten olursa olsun sağduyu sahibi samimi vatandaşlarımız bu gerçeği bilmektedir.

Biz aziz milletimizden yana,  tarafsız olarak değerlerimiz ve sorumluluk bilinciyle vazifemizi yapıyoruz. Kimsenin kuşkusu olmasın, daha önce pek çok örnekte olduğu gibi RTÜK kuruluş amacına uygun olarak ilk kurul toplantısında gereğini yapacaktır.''


MSB: Yerli Üretim Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık Testleri Başarıyla GerçekleştirildiÖnceki Haber

MSB: Yerli Üretim Hassas Güdüm Kiti-84 L...

Gençlik ve Spor Bakanlığı 19 Mayıs Programını AçıkladıSonraki Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı 19 Mayıs Progr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar