Beypazarı

Ebubekir Şahin'den İlhan Taşçıya: RTÜK olarak hiçbir kuruluşu özel olarak takip etmiyoruz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ebubekir Şahin'den İlhan Taşçıya: RTÜK olarak hiçbir kuruluşu özel olarak takip etmiyoruz
Abone ol
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Kurulun CHP’li üyesi İlhan Taşcı’ya “RTÜK içinde özgür irademizle aldığımız kararlarla ilgili özellikle bazı medya kuruluşlarına konuşma alışkanlığından kurtulmamız lazım. Kimi medya kuruluşlarının hamiliğine soyunurken kimilerineyse düşmanca tavır takınmanız tarafsızlık ilkemizi zedelemektedir” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Kurulun CHP’li üyesi İlhan Taşcı’ya “RTÜK içinde özgür irademizle aldığımız kararlarla ilgili özellikle bazı medya kuruluşlarına konuşma alışkanlığından kurtulmamız lazım. Kimi medya kuruluşlarının hamiliğine soyunurken kimilerineyse düşmanca tavır takınmanız tarafsızlık ilkemizi zedelemektedir” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Kurulun CHP’li üyesi İlhan Taşcı hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Şahin, Taşçı’nın medyaya yansıyan açıklamalarının kuruma zarar verdiğini ileri sürerek, şunları belirtti:

''Üst Kurulumuzun çok değerli Üyesi Sayın İlhan Taşçı… Bizim pusulamız millettir. TBMM’de millet iradesiyle çıkarılan yasaya göre hareket ederiz, siyaset yapmadan işimizi yapmamız gerekir. Ben şahsen böyle yaparım.

Sizlerin saray hayallerini ve özel ekip özlemlerini anlayışla karşılayabilirim ama bizler kanunlar çerçevesinde hareket etmeyi şiar edinmiş anlayıştan gelmekteyiz.

RTÜK içinde özgür irademizle aldığımız kararlarla ilgili özellikle bazı medya kuruluşlarına konuşma alışkanlığından kurtulmamız lazım. Sözümüz varsa sosyal mesafemize dikkat ederek her zamanki gibi karşılıklı konuşmamız gerekir diye düşünüyorum.

Millete değil de bir kesime hitap etmek uğruna Anayasal bir kurum olan Üst Kurulumuzu yıpratma eylemlerimize son vermemiz lazım.

Kimi medya kuruluşlarının hamiliğine soyunurken kimilerineyse düşmanca tavır takınmanız tarafsızlık ilkemizi zedelemektedir. İvedi olarak kurum menfaatleri açısından bundan vazgeçmenizde fayda var.

Anlaşılan Sayın İlhan Taşçı tüm zamanını ‘yandaş/iktidara yakın’ diye yaftaladığı kuruluşları takibe ayırıyor ama biz RTÜK olarak hiçbir kuruluşu özel olarak takip etmiyoruz.

Dileğim ve beklentim odur ki, bir siyasi partinin temsilcisi gibi değil de özünde bağımsızlık olan RTÜK Üyeliğinin gerektirdiği vakarla zihinlerimiz siyasetten arınmış olarak görevimizi yerine getirelim. Artık kanalları kategorize etmekten, ayrım yapmaktan lütfen vazgeçelim.''

 


Ahmet Ünal Çeviköz: İstanbul Sözleşmesi'nden Çekilmeyi Doğru BulmuyorumÖnceki Haber

Ahmet Ünal Çeviköz: İstanbul Sözleşmesi'...

Ağbaba'dan Soru Önergesi: Sanayi istihdamında yaşanan 191 bin kişilik düşüşün sebebi nedir?Sonraki Haber

Ağbaba'dan Soru Önergesi: Sanayi istihda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar