Beypazarı
target english

EGO'dan ANKAKART Satış Bedelinin Artırılmasına İlişkin Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
EGO'dan ANKAKART Satış Bedelinin Artırılmasına İlişkin Açıklama
Abone ol
Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKARAKART satış bedelinin 7 liradan 8 lira 50 kuruşa yükseltilmesine onay vermediğini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKARAKART satış bedelinin 7 liradan 8 lira 50 kuruşa yükseltilmesine onay vermediğini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Toplu taşıma araçlarının elektronik ücret toplama işlemlerini yürüten E-Kent firması, EGO Genel Müdürlüğümüzün onayını almadan ANKARAKART satış bedelini 7 TL’den 8 lira 50 kuruşa yükseltmiştir.

Firma, EGO Genel Müdürlüğü ile Mart 2013 yılında yaptığı Elektronik Ücret Toplama sözleşmesine istinaden, izin almadan tek taraflı olarak bu artışı gerçekleştirmiştir.

E-Kent Firması bu yıl içerisinde, sözleşmenin ilgili maddesini ve yıllık ÜFE artış oranını gerekçe göstererek ANKARAKART satış bedelinin artırılmasını EGO Genel Müdürlüğü’nden talep etmiştir. Yapılan değerlendirmede, hem geride kalan yedi yıllık süreçte yapılan zam oranları (2014 yılında ANKARAKART satış bedeli 5 TL iken daha sonraki yıllarda önce 5 lira 50 kuruşa sonra 6 TL’ye ve 2019 yılında ise 7 TL’ye çıkartılmıştır) hem de talep edilen zam oranının dengesizliği ayrıca pandemi süreci nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntılar da dikkate alınarak artış talepleri kabul edilmemiştir.

EGO Genel Müdürlüğü olarak E-Kent firmasınca ANKARAKART satış bedeline yapılan zam kararına onay vermediğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla duyuruyoruz.

 


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2021 Yılı Bütçesi 12 Milyar Liraya ÇıkarıldıÖnceki Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2021 Yı...

İletişim Başkanı Altun: Avrupa’nın Müslümanlara yönelik düşmanlığı, giderek yaygınlaşan İslam, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından ayrılamazSonraki Haber

İletişim Başkanı Altun: Avrupa’nın Müslü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar