Beypazarı
target english

Ermeni Meselesi | Belgeleriyle Gerçekler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Ermeni Meselesi sürekli gündeme gelen bir mesele halini aldı. Durumu açıklığa kavuşturmak maksadıyla ermeni meselesi konusunu en yetkin isimlere soralım istedik.

Ermeni Meselesi sürekli gündeme gelen bir mesele halini aldı. Durumu açıklığa kavuşturmak maksadıyla ermeni meselesi konusunu en yetkin isimlere soralım istedik.

Katılımcılarımız;

Mehmet Arif Demirer 81 yaşında Makine Mühendisi / Araştırmacı

Mesleği gereği yurt dışında bulunduğu dönemde ermeni meselesi ile ilgili izlenimlerini gazetenehaber'e aktardı.

Araştırıp bulduğu önemli belgeler ile Türkiye'nin kendisini ortak dillerde kısa bir biçimde ifade ederek anlatabileceğini savunuyor ve ermeni meselesi hakkında belgeleri çeşitli dillere çeviri konusunda katkıda bulunuyor.

Doç. Dr. Ömer Lütfi Taşçıoğlu (E. Kurmay Albay)

“Belgelere Türk Ermeni İlişkilerinde Katliam ve Soykırım İddiaları” konulu doktora tezini 2014 yılı Haziran ayında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır." “Ermeni Meselesi ve Bu Sorunun Çözümü İçin Alınacak Tedbirler” ve “Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler”  konularında da eserleri olan Ömer Lütfi Taşcıoğlu Ermeni meselesinde tarihi ve hukuki süreçlerin bir kısmını gazetenehaber'e aktardı.

Ermeni meselesinin Türkiye için Milli mesele olduğunu vurgulayan ve bu konuda çalışmalarından bahseden ; Türk Eğitim Dostları Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Özgün Ökmen ve Başkent Ankara Strateji Enstitüsü Başkanı Engin Öktem, Ermeni Meselesi konusunun Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunda konuşulduğunu ve önerilerinin dikkate alındığını ifade etti.


Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın Açıklamasına CevapÖnceki Haber

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan Dışi...

Engin ALTAY: Anayasa Mahkemesi’nin başvurumuzu kabul edeceğine yüzde 100 eminimSonraki Haber

Engin ALTAY: Anayasa Mahkemesi’nin başvu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar