Beypazarı

Eskişehir Sanat Derneği'nden Ankara’da Sergi Açılışı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eskişehir Sanat Derneği'nden Ankara’da Sergi Açılışı
Abone ol
Eskişehir Sanat Derneği'nden Ankara’da Sergi Açılışı

Eskişehir Sanat Derneği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Sanat Galerisi'nde Karma Sergi Açılışı gerçekleştirdi. Ankara sanat çevresinin büyük beğenisini kazanan sergide, Eskişehir Sanat Derneği üyesi 35 sanatçının yağlıboya tabloları sergileniyor.

Ankara'da Türk Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Sanat Galerisinde gerçekleştirilen karma sergi, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabeddin TOSUNER ve Derneğin Ankara Temsilcisi Serpil ERDOĞAN'ın düzenlemesiyle Aralık ayı içerisinde ziyarete açıldı.

KIRK YIL ARADAN SONRA İKİNCİ SERGİ

Dernek Başkanı Şehabeddin TOSUNER :
"Eskişehir Sanat Derneği olarak Ankara'da sergi açmak bizim için heyecanlı bir süreç oldu.
Ankaralı Sanat severlerle buluşmak, Başkent'in temposunu yakalamak bir Eskişehirli ve Sanat Derneği Başkanı olarak büyük bir mutluluktur.

Eskişehir Sanat Derneğimiz 1978 yılında Eskişehir Sanatçılar Birliği adı altında kurulmuş olup, 1979 yılında Ankara da ilk sergisini açmıştır. Derneğimizin Ankara'da açılan ilk sergisidir.

2002 yılında Derneğimizin adı değişerek Eskişehir Sanat Derneği adını almıştır.

Derneğimizin ikinci sergisi 40 yıl aradan sonra 2019'da Ankara'da sanat severlerle tekrar buluşuyor, Bir ilke imza atıyor. Bizim için mutluluk verici.

Derneğimizin üyesi ve Eskişehir de yaşayan 35 sanatçımızın katılımı ile gerçekleşen sergide yaklaşık kırk eser yer almakta Sergimize gösterilen yoğun ilgi sanatçı arkadaşlarımı ve beni çok mutlu etti. Ankara'dan güzel anılar ve duygularla ayrılıyoruz. Dileğimiz tekrar bir sanatsal faaliyet ile Ankaralı sanatseverlerle buluşmaktır." İfadelerini kullandı.

GazeteNeHaber

Anahtar Kelimeler:
ABD'de donanma üssünde silahlı saldırıÖnceki Haber

ABD'de donanma üssünde silahlı saldırı

Hava DurumuSonraki Haber

Hava Durumu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar