Beypazarı
target english

Fahrettin Altun'dan Sosyal Medyada Gündem Olan Joe Biden Videosu İle İlgili Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyada gündem olan, Donald Trump’ın rakibi Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden'ın, New York Times'ta 17 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan röportajı ile ilgili açıklama yaptı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyada gündem olan, Donald Trump’ın rakibi Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, New York Times'ta 17 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan röportajı ilgili açıklama yaptı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter üzerinden yaptığı açıklamada:''ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Aralık ayında kullandığı, nitekim bugünlerde medyaya yansıyan ifadeleri Türkiye üzerinde oynanan oyunların ve müdahaleci yaklaşımların adeta bir yansımasıdır. Bu ifadeler demokrasiyle ve Türkiye-ABD ikili ilişkilerinin doğasıyla örtüşmemektedir.

NATO müttefikimiz olan ABD'nin bir başkan adayının diplomaside de yeri olmayan bu yakışıksız ifadelerinin mevcut yönetimce de kabul edilemez görüldüğüne inanıyoruz. Türkiye, siyasi oyunlara malzeme yapılacak bir ülke asla değildir.

ABD siyasi kurumları ile Amerikan kamuoyunun günlük siyasi kazanımlar için yapıldığı ayan beyan ortada olan bu sorumsuz açıklamalara prim vermeyerek gereken tepkiyi göstermesi demokrasinin bir gereğidir.

Tüm bunların yanında, ülkemizdeki muhalif siyasetin, kendisini küçük düşürücü ve milletimizin aklında soru işaretleri oluşturan bu ifadelere herhangi bir tepki göstermemiş olması üzücüdür ancak bizler için şaşırtıcı değildir.

Türkiye, demokratik siyasi atmosferin bu tip sorumsuz beyanatlarla bozulmasına müsade etmeyecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde mücadelesine devam edecektir.

Hiç kimse milli irademize ve demokrasimize saldıramaz, halkın oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın meşruiyetini sorgulayamaz. Buna cüret edenler en son 15 Temmuz 2016 gecesi ağızlarının payını almışlardır. Dostça bir hatırlatma!''ifadelerini kullandı.

 

 


Joe Biden 17 Ocak 2020'deki Röportajında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Ne Dedi?Önceki Haber

Joe Biden 17 Ocak 2020'deki Röportajında...

Mahir Ünal'dan Sosyal Medyada Gündem Olan Joe Biden Videosu İle İlgili AçıklamaSonraki Haber

Mahir Ünal'dan Sosyal Medyada Gündem Ola...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar