Beypazarı

Fenerbahçe'den EuroLeague’in iptal edilmesi sonrası açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fenerbahçe'den EuroLeague’in iptal edilmesi sonrası açıklama
Abone ol
Fenerbahçe EuroLeague yönetimince Turkish Airlines EuroLeague 2019-20 sezonunun iptal kararı ardından açıklama yaptı.

Fenerbahçe EuroLeague yönetimince Turkish Airlines EuroLeague 2019-20 sezonunun iptal kararı ardından açıklama yaptı.

Fenerbahçe'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''11 Mayıs tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ING Basketbol Süper Ligi’nin durdurulduğunun açıklanmasının ardından, bugün EuroLeague yönetimince aynı karar Turkish Airlines EuroLeague 2019-20 sezonu için alınmıştır. 

EuroLeague tarafından yapılan bu açıklamayla birlikte, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız için 2019-20 sezonu sona ermiştir.

Takımımız, bu sezona istediği girişi yapamasa da sakatlık sorunları bulunan oyuncularımızın da kadroya dahil olmasıyla, özellikle yeni yılla birlikte performansını arttırmış ve bunun karşılığını şubat ayında Ankara’da düzenlenen Türkiye Kupası’nda şampiyon olarak almıştır.

EuroLeague’de de formunu arttırarak yoluna devam eden ekibimiz, ilk hedefi olan Play-off yolunda avantajlı bir konum yakalamış ve başarılı olmayı alışkanlık edindiği nisan ayı ve sonrası için iddiasını en güçlü şekilde korumuştur. 

Ne yazık ki ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu süreç, basketbol sezonunun tüm yarışmalarda sona ermesine ve takımımızın tüm kulvarlardaki yürüyüşünün yarıda kalmasına yol açmıştır.

Yine de bir kez daha belirtmek isteriz ki; tüm bu süreç boyunca, insan sağlığının her şeyden önde geldiğini ifade eden kulübümüz, EuroLeague organizasyonu tarafından alınan bu kararı saygıyla karşılamıştır.

2019-20 sezonunda ortaya koyduğu mücadele için takımımızı kutluyor, Türkiye’nin ve Avrupa’nın her noktasında ekibimizin yanında olan büyük taraftarımıza ve takımımıza destek olan değerli sponsorlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

Erkek Basketbolda Avrupa’nın zirvesinin değişilmez isimlerinden biri haline gelen takımımızın, yeni sezon planlaması için çalışmalara ivedilikle başlayacak;
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, 2020-21 sezonunda da tüm kupalar için mücadelesine en güçlü şekilde devam edecektir.''


Mehmet Aurelio Fenerbahçe A Takımında Teknik EkipteÖnceki Haber

Mehmet Aurelio Fenerbahçe A Takımında Te...

İmamoğlu: Sevgi ve Güven Ortamını Tesis Etmezsek Başarılı Olma Şansımız YokSonraki Haber

İmamoğlu: Sevgi ve Güven Ortamını Tesis...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar