Beypazarı
target english

Gül Bahçeleri İlk Misafirlerini Ağırladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Isparta’da gül bahçeleri yeniden hareketli günlerine dönüyor. Normalleşme süreci  ile birlikte tur operatörlerinin rotasına giren Isparta’da, gül bahçelerine  ilk tur gerçekleşti.

Isparta’da gül bahçeleri yeniden hareketli günlerine dönüyor. Normalleşme süreci  ile birlikte tur operatörlerinin rotasına giren Isparta’da, gül bahçelerine  ilk tur gerçekleşti.

3 aylık pandemi arasının ardından şehre gelen ilk tur kafilesi gül bahçelerinde gül topladılar, gül havuzlarında terapi yaptılar, Isparta güllerinin o mis kokularını doya doya içlerine çektiler ve  gül bahçelerinde dalından gül topladılar. 3 aylık aranın ardından ilk kez şehirler arası seyahat eden  misafirler kendilerini gül bahçelerine atarak adeta yeniden doğdular.

Gül bahçelerinin ardından gül müzesini  gezen misafirler daha sonra modern gül fabrikasında gül suyu ve gül yağının çıkarılma evrelerini görerek kazanlar gül attılar. Gül turizmi kapsamında Isparta’ya gelen misafirleri bekleyen asıl sürpriz ise gül havuzları oldu. Özel olarak dizayn edilen gül havuzlarına giren misafirler deyim yerindeyse gül çiçekleri içinde yüzdüler. Gül havuzlarında bir nevi terapi de gören misafirler bu anları çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

Ülkemizin dört bir yanından gelen vatandaşlar aylar sonra  gül bahçelerinin kedilerine nefes gibi geldiğini belirterek, bütün vatandaşları bu güzellikleri görmeye davet ettiler.

Tur operatörlerinin normalleşme süreci ile birlikte Isparta’ya gelmeye başladığını belirten Vali Seymenoğlu ise “2020 yılını Isparta için Kırsal Turizm Yılı ilan etmiştik ancak ilk birkaç ayımız Coronavirüs pandemisiyle mücadeleyle geçti. Fakat biz turizmden hiç umudumuzu kesmedik. Bugün de görüyorsunuz ki şükürler olsun yavaş yavaş tur otobüsleri şehrimize gelmeye başladı. Gül hasadımız başladı ve binlerce çiftçimiz şu anda bahçelerinde gül topluyorlar bu görsel şölen Temmuz ayının ilk haftasına kadar devam edecek. Misafirlerimiz de gönül rahatlığıyla ilimize gelebilirler. İnanın gül bahçesinde maskeyle dahi gezseniz gülün kokusunu rahatlıkla alabiliyorsunuz. Tüm misafirlerimize kapımız sonuna kadar açık, gülün güzelliğini bu yıl ıskalamayalım. İlimiz özellikle kırsal turizm alt yapısı güçlü bir şehir, özel sektörüyle kamu kuruluşlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.


Ahmet Ağaoğlu Serkan Asan ve Kerem Baykuş’un misafiri olduÖnceki Haber

Ahmet Ağaoğlu Serkan Asan ve Kerem Bayku...

Vali Baruş, Pütürge'deki Depremzedeleri Ziyaret Ederek İncelemelerde BulunduSonraki Haber

Vali Baruş, Pütürge'deki Depremzedeleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar