Beypazarı
target english

Hami Aksoy’dan Mısır Dışişleri Bakanının İthamlarına Cevap

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hami Aksoy’dan Mısır Dışişleri Bakanının İthamlarına Cevap
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'nin Ülkemize Yönelik İthamlarına İlişkin Olarak Mısır Dışişleri BakanlığıSözcüsü Tarafından Yapılan Açıklama Hakkındaki Soruya cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'nin Ülkemize Yönelik İthamlarına İlişkin Olarak Mısır Dışişleri Bakanlığı
Sözcüsü Tarafından Yapılan Açıklama Hakkındaki Soruya cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un cevabı şu şekilde:

Mısır Dışişleri Bakanı’nın, 4 Haziran’da düzenlenen DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Küçük Grup Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada ülkemize Libya bağlamında dile getirdiği asılsız ithamları reddediyoruz. Esasen, toplantıda ülkemizi temsil eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Mısır Dışişleri Bakanı’na gereken cevabı vermiştir.

Toplantı sırasında tarafımızca dile getirildiği üzere, Libya’da barış ve istikrarın tesisinin önündeki en büyük engeli meşru hükümeti devirerek bölgede bir başka otoriter rejim kurmaya yeltenen darbeci ve korsan Hafter ile bu şahsa her türlü desteği sağlayan Mısır Yönetimi ve diğer destekçileri oluşturmaktadır. Darbeyle işbaşına gelenlerin bir darbeciyi desteklemesi de şaşırtıcı değildir. Mısır’ın darbeci Hafter’e yıllardır sağladığı askeri destek Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararlarının açık ihlalini teşkil etmektedir. Libya halkı, ülkesinin birliğini ve geleceğini tehdit eden, kendi halkına zulüm etmekte beis görmeyen darbeci Hafter’i destekleyenleri, Libya’da yaşanan kaos ve istikrarsızlıktan dolayı daima sorumlu tutacaktır.

Suriye’de DEAŞ ile göğüs göğüse mücadele ederek binlerce teröristi etkisiz hale getiren tek ülke olan Türkiye, Libya’daki meşru Hükümete talebi ve ilgili BM kararları çerçevesinde verdiği desteği sürdürecek, ülkede barış, huzur ve istikrarın tesis edilmesi yönündeki çabalarını devam ettirecektir.


Bakan Akar, Sınır Hattındaki Birliklerin Komutanlarına SeslendiÖnceki Haber

Bakan Akar, Sınır Hattındaki Birliklerin...

Ziya Öğretmen'le Eğitim Buluşmaları Kahramanmaraş'taydıSonraki Haber

Ziya Öğretmen'le Eğitim Buluşmaları Kahr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar