Beypazarı
target english

Hava Durumu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hava Durumu
Abone ol
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Bolu çevrelerinde yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönerek, Cuma(31.01.2020) sabah saatlerine kadar kuvveti kar (10-20 cm) şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz ile Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Akdeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Bolu çevrelerinde yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönerek, Cuma(31.01.2020) sabah saatlerine kadar kuvveti kar (10-20 cm) şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de görülecek olan yağışların, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (51-100 kg/m²) yağmur ve sağanak, 1000 m üzeri rakımlı kesimlerde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de beklenen yağışların; kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Kocaeli, Yalova, Bursa, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 3°C, 12°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL 8°C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

KIRKLARELİ 3°C, 10°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 9°C, 12°C

Çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu

DENİZLİ 8°C, 13°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

İZMİR 12°C, 17°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

MANİSA 6°C, 13°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 9°C, 18°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 17°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 9°C, 16°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

ISPARTA 1°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, Sivas çevrelerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA 4°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR 2°C, 6°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

KONYA 3°C, 10°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

SİVAS -2°C, 4°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimler ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 1°C, 5°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

DÜZCE 7°C, 8°C

Çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmurlu

KASTAMONU 1°C, 3°C

Çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere kıyı kesimleri yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

ZONGULDAK 10°C, 11°C

Çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden Orta Karadeniz ile zamanla Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

SAMSUN 11°C, 12°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

TOKAT 6°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

TRABZON 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Tunceli çevreleri ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölgenin batısı, Erzurum ve Muş çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ -1°C, 5°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

ERZURUM -7°C, 2°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

MALATYA 0°C, 7°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

VAN -9°C, 3°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 0°C, 8°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde sonra yağmurlu

GAZİANTEP 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

SİİRT 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 6°C, 13°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde sonra yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Yarın (Perşembe) akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’de fırtına, Güney Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Orta Kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı güneydoğudan, yarın öğleden sonra geneli kuzeybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 (20-40 yer yer 50 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeybatıdan, yarın öğleden sonra doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağışta zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, batısı ile yarın sabah saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan, yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, yarın akşam 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Akdeniz'de Marmaris Açıklarında 5.5 büyüklüğünde depremÖnceki Haber

Akdeniz'de Marmaris Açıklarında 5.5 büyü...

Ali Babacan'dan yeni parti açıklamasıSonraki Haber

Ali Babacan'dan yeni parti açıklaması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar