Beypazarı
target english

Haymana tek yürek depremzedelerin yanında

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Haymana tek yürek depremzedelerin yanında
Abone ol
Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından Haymana’da toplanan yardım malzemesi bölgeye gönderildi.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından Haymana’da toplanan yardım malzemesi bölgeye gönderildi.

Merkez üssü Elazığ olan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Haymana’da da depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve onlara destek olmak amacıyla bir yardım kampanyası düzenlendi.
Kaymakamlık, Belediye, İlçe Tarım Müdürlüğü, STK'lar (Ziraat Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, HABİAD),siyasi partiler (AK PARTİ, MHP, CHP ve İYİ Parti), muhtarlar ve en önemlisi 7'den 77'ye bütün Haymanalılar seferber olarak çok kısa sürede 1 tır dolusu yardım toplamayı başardı.

Şehitler Meydanında kurulan yardım çadırında toplanan, ısıtıcı,battaniye, gıda kolisi, kaban/mont, ayakkabı-bot, yatak ve diğer kalemlerden  oluşan yardım malzemeleri deprem bölgesine yollandı.

Başkan Turgut “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Haymana’nın bu ülkenin ve milletin yaşadığı zor zamanlarda hep sorumluluk aldığını ifade eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Yaşadığımız deprem felaketinde de üzerine düşeni yaparak çok kısa sürede bu yardım tırındaki malzemeleri toplamayı başardı. Burada emeği geçen kamu kurumlarımıza, STK’larımıza, siyasi partilerimizin ilçe başkanlıklarına, muhtarlarımıza ve en önemlisi insanı mert Haymanamıza çok teşekkür ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.


Bakanlık'tan Çin'e Seyahat UyarısıÖnceki Haber

Bakanlık'tan Çin'e Seyahat Uyarısı

Karagümrük 3-3 AltınorduSonraki Haber

Karagümrük 3-3 Altınordu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar