Beypazarı
target english

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'da İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısına Katıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'da İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısına Katıldı
Abone ol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı koordinesinde düzenlenen “İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı” bugün Ankara’da düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı koordinesinde düzenlenen “İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı” bugün Ankara’da düzenlendi.

Tören programına ayrıca; İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Başkanlar, Daire Başkanları, İçişleri Bakanı Müşaviri Hünkar Koçali, Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, İnşaat Emlak Daire Başkanı Ahmet Nehar Poçan, Jandarma Lojistik Başkanı Tuğgeneral Ersel Özer, Jandarma Lojistik Komutanlığı İstimlak ve İnşaat Daire Başkanı İstihkam Albay Turgut Öğretmen, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Mehmet Gülloğlu ve Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Hasan Kaan Karalı katıldı.

Toplantı programı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun teşrifleri ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde başladı.

Konuşmasına başlarken toplantıda bulunan katılımcıları selamlayan ve Emniyet Genel Müdürlüğü, İnşaat Emlak Birimlerinin Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı’nın hayırlara vesile olmasını dileyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Terör ile mücadeleden uyuşturucuya, asayişten teröre, sibere kadar, organize suçlar ile mücadeleye kadar bu büyük teşkilatı başarıdan başarıya koşturan bütün arkadaşlarımızı sizin vesileniz ile sizin huzurunuzda bir kez daha tebrik etmek istiyorum” ifadelerini kullanarak sözlerine başladı.

Konuşmasına devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “İlk önce şunu söylemek istiyorum. Arkadaşlar hatırlarlar, hatırlamazlar 15 Temmuz’dan sonraydı. Türkiye’nin yeni güvenlik konseptine ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarına uygun bir şekilde mekan konusunda değişik bir adım attık. Örneğin Jandarma’nın da üs bölgelerinde çok büyük yapılar vardı. Hemen orada küçültmelere gittik daha hareketli daha kabiliyetli bir çok yere daha hakim daha güvenli. Yine hatırlar arkadaşlarımız gerek 6-7 Ekim olayları gerekse Çukur-Barikat olayları sırasında özellikle Doğu ve Güney Doğu’da Çevik Kuvvet bölgeleri oluşturulacaktı. Bilmiyorum arkadaşlarımız hatırlıyorlar mı? Her birim binerli rakamlardan müteşekkir personellerle birlikte ve buna ait binalar yapılacaktı. Geldiğimizde bir kararla beraber artık buna ihtiyaç olmayacağını yeni güvenlik konseptinin bunun için bir anlam taşımayacağını hep beraber karar verdik. Daha küçük daha kompakt daha hareketli bir yapı ortaya koyduk. Bunun yanı sıra yine arkadaşlarımız hatırlayacaklardır hem kaymakamlık binalarımızda hem 112 Acil Çağrı Merkezi binalarımızda daha sonra AFAD da eklendi hem karakol yani Polis Merkezi Amirliklerimiz de metrekarede %30 kısıtlamaya gittik. Aynı zamanda mimarilerinde mümkün olduğu ölçüler içerisinde yöresel, bölgesel, geleneksel mimari ile ve kendi kurumsal mimarimiz ile bütünleştirmeye çalıştık. Aslında hepsi yeni bir adımdı sadece bunları hatırlatmak için söylüyorum”  dedi.

Konuşmasına son vermeden önce özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde lojman konusunda çalışmaların yapılması gerektiğine değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Hadi gitsin de Bodrum'da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım. Yani sadece mesele Doğu ve Güneydoğu değil. Ben size başka bir şey daha söyleyeyim. Bu kira meselesi sebebiyle, İstanbul'a tayin ettiğimiz polislerin yüzde 45'i İstanbul'a gitmek istemiyorlar. Bir daha söyleyeyim mi? Ve netice itibariyle İstanbul'a tayin ediyoruz. Ama 'ben gitmek istemiyorum' diyor. Biz bunların her birini teker teker yönetmeye çalışıyoruz. Onun için burada hepinize önemli görevler düşüyor. Ben özellikle ailelerinize, mesai arkadaşlarınıza tekrar şükranlarımı hürmetlerimi ve saygılarımı ifade etmek istiyorum. Ben bütün bu çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Son cümlelerim şunlar olacak. Bunu tüm arkadaşlarıma ifade etmeye çalışıyorum. Biz büyük bir medeniyetin evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına ülkemizin dört bir yanında, insanımızın bugününden ve yarınından emin olarak, huzur ve güven içerisinde yaşaması için, büyük bir özveri ile çalışmaların sürdürüldüğüne değinerek başlayan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş “Fiziki altyapı, teknik donanım ve bilişim çalışmaları ile de teşkilatımızı daha modern bir yapıya kavuşturma gayreti içerisindeyiz. Çağın gerektirdiği şartlara ve görev vasfına uygun bina ve donanımlar; hiç şüphesiz ki güvenlik hizmetlerinin daha nitelikli verilmesinin anahtarıdır. İnsanımızın memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak, güvenlik ihtiyacına sağlıklı çözümler üretmek, personelimizin verim ve etkinliğini yükseltmek için, devletimizin tüm imkânları en üst seviyede seferber edilmektedir. Olay sayıları ve niteliği, güvenlik riskleri, şehirlerimizin öncelikleri, gelişen ve değişen durumları göz önüne alınarak projelendirdiğimiz yatırımlarımızı; çağdaş bir anlayışla ve vatandaşımızın ihtiyaçlarını en doğru karşılayacak şekilde, 81 ilimizde hayata geçiriyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında personelin moral ve motivasyonunu en üst seviyede tutmanın ve huzurla çalışacağı ortamları sağlamanın, vatandaşımıza sunduğumuz hizmetin kalitesini de aynı ölçüde artırdığına vurgu yapan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş “Bu nedenle fiziki yapıların konforlu, doğal afetlere dayanıklı, sağlam, rahat, güvenli ve elbette fonksiyonel olmasına azami önem veriyoruz. Gerek mevcut hizmet binalarının revizesinde, gerekse yeni binaların yapımında, vatandaşımıza hızlı,  etkin, verimli ve çağdaş hizmet sunma misyonumuzu yansıtıyoruz. Hızlı hizmet ve çözüm odaklı yaklaşımın tüm teşkilatımızda uygulanmasına olanak sunan teknik donanım ve fiziki altyapıyı oluşturarak, çalışanlarımızın ihtiyaç duyduğu bilgiye en kısa sürede, tek merkezden ulaşmasını sağlıyor, bu sayede vatandaşımızı bürokrasiye boğmadan, klasik tabirle git-gel yapmasının da önüne geçiyoruz. Bunun yanında yurdumuzun çeşitli yerlerinde personelimiz ile ailelerinin dinleneceği ve tatil yapacağı sosyal tesisler ile birlikte, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemiz ağırlıklı olmak üzere, lojman yapma konusunda da bir gayret ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına devam ederken son yıllarda İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri,  Polis Merkezi Amirlikleri başta olmak üzere, çok sayıda hizmet binası ve tesisinin teşkilatımızın ve milletimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş “Allah’ın izniyle kaynaklarımızı en etkin ve verimli şekilde kullanarak, yapımı devam eden ve proje çalışmasını yaptığımız birçok eserimizi de, aynı şekilde önümüzdeki yıllarda tamamlayarak hizmete açacağız. Teşkilatımızın modern bir yaklaşımla baştan aşağı yenilenmesi,  projelendirilmiş çalışmaların tek tek yatırıma dönüşmesi ve güvenlik hizmetinin vatandaşa en üst düzeyde verilmesi noktasında şüphesiz ki en büyük desteği gördüğümüz Sayın Bakanımıza bir kez daha şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı arz ediyorum. Elbette ki her değişim, inovasyonla desteklediğimiz her adım, teşkilatımızın gücüne güç katarken, vatandaşımızın yarınlarının da daha güvenli olmasına büyük katkı sunmaktadır” sözlerine yer verdi.

Konuşmasına son vermeden önce “Teşkilatımızın gücü, insanımızın gücüdür. Bu hizmet binalarından ve tesislerimizden yararlanan her vatandaşın yüzündeki gülümseme, attığımız doğru adımların tezahürüdür.” şeklinde sözlerine devam eden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş “Ümit ediyorum ki bu program, inşaat ve teknik donanım konusunda uzman arkadaşlarımızın, bu alandaki son gelişmelerle ilgili değerlendirme ve istişarede bulunmasına ve ülke genelinde oluşturduğumuz standartın çıtasının daha da yukarılara çıkmasına vesile olacak. Toplantımızın faydalı ve verimli geçmesi temennisiyle tüm katılımcılara teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

“İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı” programı hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu

 


Ceylanpınar Gümrük Kapısında 37 bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiÖnceki Haber

Ceylanpınar Gümrük Kapısında 37 bin 500...

1800 Yıllık Lidya Yazıtı Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ndeSonraki Haber

1800 Yıllık Lidya Yazıtı Anadolu Medeniy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar