Beypazarı
target english

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun Sel Bölgesindeki Son Durumu Açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun Sel Bölgesindeki Son Durumu Açıkladı
Abone ol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun AFAD İl Müdürlüğünde Giresun'da yaşanan sel felaketiyle ilgili sabah saatlerinde son durumu açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun Sel Bölgesindeki Son Durumu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun AFAD İl Müdürlüğünde Giresun'da yaşanan sel felaketiyle ilgili sabah saatlerinde son durumu açıkladı.

Giresun'da meydana gelen şu an için Dereli, Yağlıdere ilçeleri ile Duroğlu beldesinde etkili olduğu bildirilen sel felaketinde 12 vatandaş için kayıp ihbarı olduğu belirtildi. Süleyman Soylu, Tirebolu-Doğankent yolunun üzerinde Doğankent’in 12. kilometresinde içerisinde 5 jandarmanın bulunduğu aracın suların içerisine gömülü olarak kaldığını bildirdi. 5 Jandarma ile birlikte 12 kişi mahsur kaldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun'da yolların kapalı ve yağışın devam etmesinin etkisinin de mahsur kalan vatandaşlara ulaşmayı zorlaştırdığını ifade etti.

Giresun Valisi Enver Ünlü, 1 kişinin yaşamını yitirdiğini 1 kişinin yaralandığını açıkladı.

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Dereli ve Yağlıdere ilçeleri ile Duroğlu beldesinde etkili olan sel nedeniyle ciddi maddi hasarın olduğu bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gece geç saatlerde Giresun AFAD İl Müdürlüğünde Giresun'da yaşanan sel felaketiyle ilgili şimdi söylediklerimiz sabah açıklayacağımızın altında kalabilir ifadeleriyle son durumu açıkladı:

Tirebolu-Doğankent yolumuz şu anda kapalı. Maalesef Tirebolu-Doğankent yolunun üzerinde Doğankent’e giderken bir jandarma aracımız, içerisinde 5 jandarmamızın bulunduğu araç 12. kilometresinde bir menfezde suların içerisine gömülü olarak kaldı. Şu anda Jandarma Bölge Komutanımız orada, arama kurtarma timlerimiz orada, aracı görüyorlar ama ulaşamıyorlar ve yine orada bir iş makinesi, bir ekskavatörde bir operatör de yine maalesef kayıp. Yani Tirebolu-Doğankent yolunda şu anda 5 metrelik bir menfezin çökmesi ile menfezin üzerinden araçların geçmesi esnasında 5 jandarmamız, bir de operatörümüzün kayıp olduğunu söyleyebilirim. Buradaki arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. 40-45 metrelik, bir taraftan 10-15 metrelik mesafe olmasına rağmen, suyun yüksekliği sebebiyle ulaşılamıyor. Tirebolu-Güce yolunda bir problem yok ama Güce'den sonra bugün yayladan dönen İl Genel Meclisi üyelerimizin de içerisinde bulunduğu toplam 20 kişilik, 8 kişisi bir noktada, diğerleri başka bir noktada olmak üzere şu anda onlar da mahsurlar ve onlara da ulaşılamıyor. Ulaşılamamasının sebebi, en son 10 dakika önce konuştuğumuzda 3 kilometrelik bir mesafe kaldığı söylendi. Bulundukları yerin hem sağında hem solunda heyelan düştü ve o heyelanın tam ortasında kaldılar. Onlara da ulaşma çalışmaları devam ediyor."

"8 kişisi bir noktada diğerleri bir noktada olmak üzere onlar da mahsurlar onlara da ulaşılamıyor. En son konuştuğumuzda 3 km’lik bir mesafe kaldığı söylendi. Bulundukları yerin hem sağında hem solunda heyelan düştü bu heyelanın tam ortasında kaldılar. Çalışmalar devam ediyor. Özellikle elektriklerin kesik olduğu noktalar var. Şuanda kayıp olduğunu bildiğimiz yaklaşık 6 kişimiz var. Biraz önce söylediğimiz 6 kişiden ayrı. Tirebolu’da 1, merkez Çaldağ’da 3 kişi, Espiye’de 1 kişi Dereli-Akkaya köyünde 1 kişi olmak üzere toplam 6 kişinin de kayıp olduğu ihbarını aldık. 12 kişi kayıp ihbarımız ve bilgimiz söz konusu. Bunun ötesinde bu bahsettiğim ilçelerin köylerinden bilgi aldığımız var, alamadığımız var. Tüm arama kurtarma ekiplerimiz seferber edilmiş durumdadırlar. AFAD ekiplerimiz çevre illerden şuanda intikal halindeler. Jandarma arama kurtarma timleri hem Ankara’dan hem Rize’den intikal halindeler. Şuanda bir vefat bilgisi veremiyorum böyle bir bilgimiz yok ama kayıp bilgimiz var. İnşallah onları kurtarma çalışmalarında hepimiz hem umudumuzu muhafaza edeceğiz hem de inşallah onları kurtarma bilgimizi hem milletimize hem vatandaşlarımıza veririz umudu içindeyiz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah yardımcımız olsun inşallah."

 


Giresun'da Sel Meydana GeldiÖnceki Haber

Giresun'da Sel Meydana Geldi

İçişleri Bakanlığı'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları AçıklamasıSonraki Haber

İçişleri Bakanlığı'ndan 30 Ağustos Zafer...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar