Beypazarı

İçişleri Bakanlığı: Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanlığı: Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada: ''Bakanlığımız 81 İl Valiliğine Koronavirüs konulu ek bir genelge daha  gönderdi. Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada: ''Bakanlığımız 81 İl Valiliğine Koronavirüs konulu ek bir genelge daha  gönderdi. Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri 21 Mart saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak.

Koronanirüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Bakanlığımız tedbirler almaya devam ediyor. Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha valiliklere gönderdi.

Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri 21 Mart 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durdurulacak. 

Bakanlığımız söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.'' ifadeleri kullanıldı.


Bakan Varank: Teknoparklardaki kuluçka firmaları, kafe ve restoranlardan 2 ay kira alınmayacakÖnceki Haber

Bakan Varank: Teknoparklardaki kuluçka f...

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Asker Uğurlama GenelgesiSonraki Haber

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!