Beypazarı
Önemsoft
Önemsoft

İçişleri Bakanlığı'ndan Sosyal Medya'da Provokatif Paylaşımlara Operasyon

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İçişleri Bakanlığı'ndan Sosyal Medya'da Provokatif Paylaşımlara Operasyon
Abone ol
İçişleri Bakanlığı'ndan Sosyal Medya'da Provokatif Paylaşımlara Operason

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Sosyal medyada asılsız ve provokatif coronavirüs paylaşımları yapan 93 şüpheli  tespit edildi, 19’u gözaltına alındı.


Son dönemde dünyada yayılarak çok sayıda insanın ölümüne sebep olan Coranavirüs (COVID-19) hastalığı ile ilgili olarak; virüsün ülkemizde de salgına dönüştüğü, ilgili kurum ve görevlilerce gerekli/yeterli tedbirler alınmadığı, konunun halktan saklandığı yönünde, gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları kullanılmak suretiyle sosyal medya üzerinden toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/sorumlu kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı paylaşımlar görülmektedir.


Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, söz konusu bu paylaşımları yaptığı değerlendirilen kullanıcıların tespitine yönelik yürüttüğü çalışmalarda; 93 şüpheli şahıs tespit etmiştir.


Bu şüphelilerden 19’u gözaltına alınırken, diğer tespitlerle ilgili gözaltına alma işlemleri devam etmektedir. İfadeleri Kullanıldı.


Küba'dan koronavirüse karşı 22 ilaç garantisiÖnceki Haber

Küba'dan koronavirüse karşı 22 ilaç gara...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Koronavirüs Vaka Sayısı 47Sonraki Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Koronavirü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar