Beypazarı
target english

İletişim Başkanı Altun: Ermenistan’ın saldırgan tutumu Cenevre Sözleşmelerinin açık ihlalidir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İletişim Başkanı Altun: Ermenistan’ın saldırgan tutumu Cenevre Sözleşmelerinin açık ihlalidir
Abone ol
İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya üzerinden Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırıları ile alakalı açıklama yaptı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya üzerinden Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırıları ile alakalı açıklama yaptı.

Fahrettin Altun açıklamasında:''Ermenistan’ın saldırıları sonucunda bugüne dek hayatlarını kaybeden Azerbaycanlı şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyor, yaralı Azerbaycan vatandaşlarına da Allah’tan şifa niyaz ediyoruz.

Ermenistan’ın saldırgan tutumu Cenevre Sözleşmelerinin açık ihlalidir. Dünya kamuoyu şunu çok iyi bilmelidir ki, Azerbaycan’ın amacı cephe hattında yaşayan sivil halkın güvenliğini sağlamak ve işgal altındaki topraklarını kurtarmaktır.

Bu süreçte her sorumlu devletin yaptığı gibi kardeş ülke Azerbaycan’ın da diplomatik, eşit ve adil tüm girişimleri büyük bir özveriyle yürüttüğünü takip etmekteyiz. Azerbaycan’ın uluslararası hukuk kurallarına harfiyen uyduğunu açık bir şekilde gözlemlemekteyiz.

Bugün toplanacak olan BMGK toplantısında umarız çözüm adına bir zemin oluşur. Türkiye olarak bu konudaki tüm çabalarımız ve çalışmalarımız kardeş ülke Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını geri kazanması ve uluslararası alanda hakkını, hukukunu koruma yönünde olacaktır.

Küresel aktörlere konuya adil bir şekilde yaklaşma çağrısı yapıyoruz. Sözümona tarafsızlık ilkesiyle hareket etme adına veya siyasi dengeleri gözetme uğruna saldırgan ile mağduru eşitleme hatasına kesinlikle düşülmemelidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devletimiz tüm kararlılığıyla dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındadır. Uluslararası alanda kardeş ülke Azerbaycan’a karşı yapılabilecek en ufak bir haksızlık karşısında sesimizi en gür şekilde çıkaracağımıza kimsenin şüphesi olmasın.''ifadelerini kullandı.


Siberay Eğitim Programı Açılış Töreni GerçekleştirildiÖnceki Haber

Siberay Eğitim Programı Açılış Tören...

Adalet Bakanı Gül'den Azerbaycan Adalet Bakanı Fikret Mammadov'a Destek MesajıSonraki Haber

Adalet Bakanı Gül'den Azerbaycan Adalet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar