Beypazarı
target english

İletişim Başkanlığı, Uluslararası medya brifinglerine başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İletişim Başkanlığı, Uluslararası medya brifinglerine başladı
Abone ol
8 ülkeden 15 medya mensubu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının üst düzey bir yetkilisinden brifing aldı. 

8 ülkeden 15 medya mensubu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının üst düzey bir yetkilisinden brifing aldı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, uluslararası medyaya yönelik bilgilendirme faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Dış politikadan enerjiye, ekonomiden siyasete birçok başlıkta Türkiye ve dünya gündemine ilişkin konularda uluslararası medyaya yönelik bilgilendirme çalışmaları yürüten İletişim Başkanlığı, şimdi de tematik konularda periyodik olarak gerçekleştirilecek Uluslararası Medya Brifingleri adlı toplantı serisini hayata geçirdi.

Uluslararası Medya Brifinglerinin ilki 9 Eylül 2020 tarihinde Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin enerji politikası başlığında düzenlenen toplantıya 8 ülkeden 15 basın mensubu katıldı.

Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarının temsilcileri İletişim Başkanlığı’nın ev sahipliğindeki toplantıda üst düzey bir Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilisinden Türkiye’nin enerji politikasının yanı sıra Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de icra edilen arama ve sondaj faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sunumunun ardından yaklaşık bir saat boyunca basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakanlık yetkilisi, 2021’de süresi dolacak doğal gaz kontratlarından yenilenebilir enerjiye kadar birçok konuya değindi.

İletişim Başkan Yardımcısı Dr. Çağatay Özdemir, İletişim Başkanlığı’nın yabancı medya mensuplarına yönelik bilgilendirme ve kamu diplomasisi faaliyetlerine büyük önem verdiğini kaydederek, bu çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.

İletişim Başkanlığı Uluslararası Medya Koordinatörlüğü tarafından düzenlenecek brifinglerde Türkiye’nin ve dünyanın gündemini meşgul eden konular hakkında Ankara’nın yaklaşımı paylaşılacak. Böylece yurtdışı kaynaklı dezenformasyon, algı operasyonu ve yalan haberlerin önüne geçilmesi hedefleniyor.


Bülent Arınç ve Eşi Koronavirüse YakalandıÖnceki Haber

Bülent Arınç ve Eşi Koronavirüse Yakalan...

Seyit Torun'dan Ordu Maden Arama Sahaları AçıklamasıSonraki Haber

Seyit Torun'dan Ordu Maden Arama Sahalar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar