Beypazarı
target english

İletişim Başkanlığından Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İletişim Başkanlığından Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi
Abone ol
İletişim Başkanlığı “360 Kültür Sanat Gösterimi” kapsamında “Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi” düzenliyor.

İletişim Başkanlığı “360 Kültür Sanat Gösterimi” kapsamında “Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi” düzenliyor.

İletişim Başkanlığı milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginliklerimizi yeni iletişim ve gösterim tekniklerini kullanarak vatandaşlarımızın erişimine sunmaya devam ediyor.

Başkanlık, hologram ve özel projeksiyon teknolojisi ile dijital sergilerin gerçekleştirileceği “360 Kültür Sanat” projesini hayata geçirdi.

Bu kapsamda, eserleriyle Türk sanat tarihine damga vuran sanatçı “Osman Hamdi Bey” anısına hazırlanan dijital sergi, 26 Ekim Pazartesi günü Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesinde açılacak.

Çağdaş Türk resim sanatının ve müzeciliğinin öncüsü Osman Hamdi Bey’in 50’ye yakın özel eseri ve bilinmeyen yönleri üç boyutlu hologram ve özel projeksiyon cihazları ile “360 Kültür Sanat Gösterimi” altında sanatseverlerle buluşacak.

Sergide, yeteneği ile bugün dahi tüm dünyayı kendisine hayran bırakan Osman Hamdi Bey’in paha biçilemez eserleri, hayatı ve yaşadığı dönem, özel olarak tasarlanan gösterim tekniklerinin kullanılacağı dijital bir ortamda görülebilecek.

Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi, 9 Kasım 2020 tarihine kadar 11:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Misafirler, dijital sergide Kovid-19 salgınına karşı gerekli tedbirler alınarak ağırlanacak.

Osman Hamdi Bey hakkında

Türkiye’de müzeciliğin kurucusu sayılan, Tanzimat döneminde bilim, sanat, arkeoloji ve müzecilik anlamında büyük atılımlar gerçekleştiren Osman Hamdi Bey, mütevazı kişiliği ve sanata adanmış ruhuyla kendisinden geriye paha biçilemez eserler bıraktı. Osman Hamdi Bey, özellikle “Kaplumbağa Terbiyecisi” (1906) ve “Silah Taciri” eserleriyle tüm dünyada adından söz ettirdi.

TARİH: 26 Ekim 2020 – 9 Kasım 2020

SAAT: 11:00 – 18:00

YER: Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi


İletişim Başkanı Altun: Avrupa’nın Müslümanlara yönelik düşmanlığı, giderek yaygınlaşan İslam, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından ayrılamazÖnceki Haber

İletişim Başkanı Altun: Avrupa’nın Müslü...

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan’da Mehter Marşıyla KarşılandıSonraki Haber

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakist...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar