Beypazarı
target english

İmamoğlu : Soruşturma Başlatacaklarsa Afişle Uğraşmasınlar Sosyal Medya Paylaşımlarım Hala Orada

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmamoğlu : Soruşturma Başlatacaklarsa Afişle Uğraşmasınlar Sosyal Medya Paylaşımlarım Hala Orada
Abone ol
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul’la ilgili afişlerin İstanbul Valiliği’nin kararıyla kaldırılmasına ilişkin soruyu yanıtladı. Kanal İstanbul’la ilgili sosyal medya hesaplarından sürekli paylaşımlarda bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Eğer işlem başlatacaklarsa, ben tavsiye edeyim, afişlerle uğraşmasınlar.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul’la ilgili afişlerin İstanbul Valiliği’nin kararıyla kaldırılmasına ilişkin soruyu yanıtladı. Kanal İstanbul’la ilgili sosyal medya hesaplarından sürekli paylaşımlarda bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Eğer işlem başlatacaklarsa, ben tavsiye edeyim, afişlerle uğraşmasınlar. Sosyal medyada aylardır yaptığım paylaşımlar, hala orada. Onlarla ilgili de soruşturma başlatabilirler; eğer soruşturma açılacağını ya da açılması gerektiğini doğru bulanlar var ise. Biz, onun da hesabını veririz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece İstihdam Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdikten sonra, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gazeteciler, İmamoğlu’na, “Dün medyaya yansıyan görüntülerde, Kanal İstanbul’la ilgili İBB’nin pankartlarının söküldüğünü gördük. Bu konuyla ilgili bir açıklamanız olacak mı” sorusunu yöneltti. İmamoğlu, bu soruya şu yanıtı verdi:

“HALKI BİLGİLENDİRME SORUMLULUĞUMUZU SONUNA KADAR YERİNE GETİRECEĞİZ”

“Usulsüz bir iş olmuş. Bu konuda, ne yazık ki, hoş bir diyalog yaşanmamış. Kanuna aykırı, hukuka aykırı, İBB’nin yetki alanına müdahale edilen bir süreç oluşmuş. Akşam saatlerinde, 8-9 gibi bir tebliğ gönderiliyor, ‘Gece 12’ye kadar bunları sökün’ diye Sayın Vali Bey tarafından; ama hiçbir gerekçesi yok, hiçbir gerekçe yazılmamış şekliyle. Böyle bir şey yok. Biz, hukuk devletiyiz. Kanunlara riayet ederiz; bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bir rahatsızlık, şehir adına bir huzursuzluk, çirkin görüntüler olmaması adına kendine haline bıraktığımız, uzaktan izlediğimiz bir süreç yaşandı. Ama bu yapılan tavır ve davranış üzerine, bizim geri çekildiğimizi kimse düşünmesin. Biz, bu konudaki kararlı tutumlarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda, halkı bilgilendirme sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine getireceğiz. Sadece İBB’ye ait, halka ait alanların olduğu, milyonlarca metrekarelik bu alanlarla ilgili, tek bir vatandaşın dahi fikri alınmadan, kapalı kapılar ardında yapılan bu proje, asılan planlar, sürece dair yapılan bütün işlemlere karşı duruşumuz dimdik devam etmektedir. Eğer işlem başlatacaklarsa, ben tavsiye edeyim, afişlerle uğraşmasınlar. Zaten cuma günü kalkacaktı. Zafer Haftamız vardı cuma günü; afişlerimizi asacağız. Haftaya hem Malazgirt Zaferi var hem 30 Ağustos Zaferi var; afişlerimizi asacaktık. Ama sosyal medyada aylardır yaptığım paylaşımlar, hala orada. Onlarla ilgili de soruşturma başlatabilirler; eğer soruşturma açılacağını ya da açılması gerektiğini doğru bulanlar var ise. Biz, onun da hesabını veririz. Bunu da buradan duyuralım.”


Evren, Şereflikoçhisar, Haymana ve Elmadağ'daki Asbestli Borular DeğişecekÖnceki Haber

Evren, Şereflikoçhisar, Haymana ve Elmad...

İletişim Başkanı Altun: Türkiye’nin haklı tezlerini yok saymaya çalışanları rahatsız etmeye devam edeceğizSonraki Haber

İletişim Başkanı Altun: Türkiye’nin hakl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar