Beypazarı
target english

Joe Biden 17 Ocak 2020'deki Röportajında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Ne Dedi?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Joe Biden 17 Ocak 2020'deki Röportajında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Ne Dedi?
Abone ol
Donald Trump’ın en büyük rakibi Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, New York Times gazetesine 17 Ocak 2020 tarihinde verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Donald Trump’ın en büyük rakibi Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, New York Times gazetesine 17 Ocak 2020 tarihinde verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Bugün sosyal medyada gündem olan Biden ifadelerinde:

Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'de üslenmiş yaklaşık 50 nükleer silahı var. Erdoğan'ın davranışı nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'de hala nükleer silah bulundurmasından rahatsızlık duyuyor musunuz? şeklindeki soruya: 

''Cevap, konfor seviyem büyük ölçüde azaldı. Erdoğan İle çok zaman geçirdim.

Yönetimimizdeki herkesten daha fazlasını yaptı çünkü Erdoğan benimle sadece benim İslam karşıtı olmadığımı düşündüğü için konuşacağı sonucuna vardı. NATO’ya seçildiğinde, “Bize ulaşmak zorundaydın. Bu, başka bir Müslüman ülke getirmek için bir fırsattır. " Ve neden ilk seçime ulaşmamak için diğer Avrupa ülkelerinde yaptıkları gibi davrandıklarını biliyordunuz.''ifadeleriyle cevap verdi.
 
Müslüman karşıtı önyargı yüzünden mi demek istiyorsun? şeklindeki soruya şu ifadelerle cevap verdi:
 

''Evet. Onunla çok zaman geçirdim. O bir otokrat. Kendisi Türkiye'nin cumhurbaşkanı ve çok daha fazlası. Şimdi yapmamız gerektiğini düşündüğüm şey, ona karşı çok farklı bir yaklaşım benimsemek ve muhalefet liderliğini desteklediğimizi açıkça ortaya koymak. Sürece katılmak isteyen Kürt nüfusunu parlamentolarına entegre etmek için bir süredir çalışan bir yolumuzun olduğu bir konumda olduğumuzu açıkça ortaya koyuyoruz. Çünkü gerçekte ne düşündüğümüz hakkında konuşmalıyız. Hata. Bir bedel ödemek zorunda. Ona bazı silahları satıp satmayacağımızın bedelini ödemek zorunda. Aslında, F-15'leri (F 35) uçurdukları hava savunma sistemine sahipse, bunu nasıl yapacaklarını nasıl bulabileceklerini görmek için.

Bu yüzden çok endişeliyim. Onun için çok endişeliyim. Ama yine de benim onlarla yaptığım gibi daha doğrudan ilişki kurarsak, Türk liderliğinin hala var olan unsurlarını destekleyebilir ve onlardan daha fazlasını elde edebilir ve onları üstlenebilmeleri için cesaretlendirebileceğimizi düşünüyorum. ve Erdoğan'ı mağlup edin. Darbeyle değil, darbeyle değil, seçim süreciyle. Dışarı çıktı. İstanbul'da patlak verdi, partisinde patladı. Ee şimdi ne yapıyoruz? Sadece orada oturduk ve teslim olduk. Ve Kürtler konusunda yapacağım son şey ona teslim olmaktı. Mutlak son şey.

Onunla Kürtler hakkında birkaç görüşme yaptım ve o sırada kısaltmadılar. Şunu açıkça belirtmeliyiz ki eğer arıyorlarsa, çünkü günün sonunda Türkiye Rusya'ya bel bağlamak istemiyor. Uzun zaman önce o elmadan bir ısırık almışlar. Ama onlarla bizim sahip olduğumuz gibi oynamaya devam etmeyeceğimizi anlamalılar. Bu yüzden çok endişeliyim. Çok endişeliyim Havaalanları ve bunlara erişim konusunda çok endişeliyim. Ve bölgedeki müttefiklerimizle bir araya gelebilmemiz ve bölgedeki, özellikle de Doğu Akdeniz'deki petrol ve bir dizi petrolle ilgili eylemlerini nasıl izole ettiğimizle başa çıkabilmemiz için çok çalışmak gerektiğini düşünüyorum. girmesi çok uzun süren diğer şeyler. Ama cevap evet, endişeliyim.''


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Ege’de haklarımızı sonuna kadar korumaya odaklandıkÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu Akdeniz’de,...

Fahrettin Altun'dan Sosyal Medyada Gündem Olan Joe Biden Videosu İle İlgili AçıklamaSonraki Haber

Fahrettin Altun'dan Sosyal Medyada Günde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar